שוטרים הציבו שלטי אזהרה מזוייפים – כדי לתפוס את אלו שיגיבו

שוטרים באוהיו, קליבלנד, אינם מורשים להקים על הכביש עמדת בדיקה לחיפושי סמים ברכבים, אז הם מצאו שיטה חדשה – לזייף עמדות בדיקה לחיפושי סמים ולתפוס את אלו שמגיבים בלחץ.

שוטרים באוהיו מצאו דרך חדשה לתפוס נהגים המחזיקים ברכבם סמים: הם מציבים שלטי אזהרה מפני בדיקות סמים בהמשך הדרך ועוצרים את אלו שמגיבים.

מאחר ולשוטרים אסור להקים עמדה רשמית ייעודית לחיפוש סמים ברכבי נוסעים, הם אינם מקימים אחת כזאת כלל, אך מניחים שלטי אזהרה מזוייפים כדי שהנהגים יחשבו “כאילו” יש בדיקות סמים בהמשך. כשנהג נבהל מהשלט החריג, הוא מכניס יד לכיסו, בודק את הכסא ליד או באופן כללי מראה סימני עצבנות ומתח. השוטרים מנצלים זאת כדי לעוצרו.

שלט אזהרה מזוייף
שלט אזהרה מזוייף מפני בדיקות סמים בכביש

אך האם זה חוקי? דומיניק ויטנטוניו, עוזר התובע בבית המשפט המקומי במייפילד, אוהיו, שם מבצעים השוטרים את פעילות האכיפה השנויה במחלוקת, טוען על פי הדיווח כי אין שום בעיה חוקית עם העניין. “צריכים למחוא לנו כפיים על זה. זה מעולה שאנחנו עושים זאת.”

ג’יימס הרדימן, המנהל המשפטי של אוניברסיטת אוהיו, טוען אחרת. “הם אולי חושבים שהם עלו על משהו שמאפשר להם לעקוף את החוקה, אבל הם טועים,” הוא אומר. “לאמריקנים יש זכות בסיסית להיות חופשיים מחיפושים ומעצרים בלתי סבירים ובתי המשפט כאן הבהירו שהבדיקות הרנדומליות הללו הינן בלתי חוקיות.”

צפו בדיווח:

ראו גם: דרך צלחה: 6 טיפים לנאשמים בהחזקת מריחואנה ברכב
ראו גם: שוטרים עושים חיפוש ברכב בניגוד לחוק – בגלל שיער ארוך?
ראו גם: מריחואנה: המדריך הפלילי למשתמש הנורמטיבי / עו”ד קובי מרגולוב

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר