שוטרים הגיעו לליל הבאנגים בתל אביב – בגלל שיכורים

אמש, ערב יום העצמאות, נערך בפארק הירקון בתל אביב אירוע נוסף בסדרת ‘ליל הבאנגים’. למעלה ממאה תומכים הגיעו לציין את עצמאות צרכני הקנאביס ונאלצו להתמודד עם חבורת צעירים שיכורים שהגיעה כדי לעשות בלאגן.

אתמול בצהריים, בדיוק בשעה 16:20 (על המשקל הסמלי – 420) הקימו פעילים, חלקם מ”התיישבות רוטשילד“, את האוהל הראשון ליד האגם בפארק הירקון ת”א, בכדי לציין אירוע נוסף בסדרת אירועי ‘ליל הבאנגים’.

במהלך הערב הגיעו למקום למעלה ממאה תומכים אשר הביאו עימם אוהלים, פרשו מחצלות, חיברו רמקולים וניגנו בכלי נגינה. היו שם מעגלי שירה בהם הסתובבו באנגים וג׳וינטים ריחניים, ובעיקר המון צחוק וחיוכים. עוד נשמעה בבירור שביעות רצונם של כל הפעילים מהתעלמותה של המשטרה מהאירוע.

ליל הבאנגים תל אביב
ליל הבאנגים תל אביב (צילום: אדם גולדמן)

עם זאת, המשטרה כן הופיעה במקום במהלך הערב, כאשר מאוחר אל תוך הלילה הגיעו לאזור האירוע נערים שיכורים שהחלו לעשות בלאגן. “הם היו שיכורים לחלוטין,” אמר הבוקר אחד המשתתפים לכתב המגזין. “הם החלו לעורר רעש ובלאגן מחוץ למעגלי המעשנים ואחרי זמן לא רב העניינים התחממו עד לכדי אלימות. במהרה נמלטו רבים מתומכי הקנאביס מן המקום.”

באופן אירוני הוזמנה למקום המשטרה דווקא על ידי משתתפי ליל הבאנגים בעצמם אשר חששו מההתרחשות האלימה. “לזכותם של השוטרים ייאמר שהגיעו למקום בזמן שיא והתפרשו במהירות במקום בכדי לאתר את הנערים האלימים,” הוסיף.

“האירוע הזה הציג את המציאות כפי שהיא באמת,” סיכם. “האלכוהול גרר עוד אלימות, עוד כספי ציבור ונוכחות משטרתית, עוד פחד וחשש בליבם של אזרחים תמימים והכי גרוע – עוד קורבנות אלימות. לצדו של האלכוהול, ה’סם המסוכן’ שזרם בגופם של יושבי האירוע גרם להם להתרחק מהאלימות ולהזמין בעצמם את המשטרה למקום.”

בסוף החודש, 29.5, תיערך בכיכר רבין עצרת תמיכה בהצעות החוק החדשות להקלה על צרכני הקנאביס הרפואי (כץ) וללגליזציה של קנאביס למטרות פנאי (זנדברג).

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט