שוטרים באנגליה: “תגדלו קנאביס – לא נעצור אתכם”

אנגליה: פחות מיממה לאחר שמפקד מחוז דורהם של המשטרה הודיע לשוטריו להפסיק לרדוף את מגדלי הקנאביס, שני מפקדי מחוזות נוספים מצטרפים לקריאה, במה שנראה כמו תחילתה של הדרך לדה-קרימינליזציה בממלכה כולה. שר המשטרה מכחיש ומזהיר.

רון הוג, מפקד מחוז דורהם של המשטרה באנגליה, הודיע אתמול כי החליט בצעד יוצא דופן חד צדדי ומנוגד לחוקי המדינה והאו”ם, כי שוטרים במחוז יחדלו מלאכוף את עבירת גידול הקנאביס הביתי, כל עוד מדובר במספר קטן של עציצים לשימוש אישי בלבד.

רון הוג מפקד משטרת דורהם אנגליה
רון הוג, מפקד משטרת דורהם: “הרעיון הוא דיסקרטיות. אל תרגיז את השכנים שלך”

“ברור שהשאלה אם לשנות את החוק היא בידי הממשלה, אבל אני מנסה לפתוח את הדיון בנוגע לסמים ולמדיניות סמים,” אמר.

לא עברו 24 שעות ורשתות התקשורת בבריטניה מפרסמות כי שני מפקדי מחוזות אחרים של המשטרה מצטרפים לקריאתו של הוג ובכוונתם לפעול להפסקת אכיפת הגידול והשימוש הביתי. על פי הדיווח הודיעו אלן צ’ארלס, מפקד מחוז דרבישייר, ומרטין אנדרהיל, מפקד מחוז דורסט, כי “יש לכוחות האכיפה מספיק דברים חשובים לעשות מאשר לחקור מגדלים קטנים.”

“אם אתה מדבר על אנשים שמגדלים שני שתילי קנאביס על אדן החלון בבית, לא הייתי מצפה משוטרי דרבישייר לתעדף את זה לטיפול,” אמר ל’גרדיאן‘ מפקד מחוז דרבישייר צ’ארלס. “זה עדיין לא חוקי לגדל או להשתמש בקנאביס ואנחנו נמשיך לאכוף את החוקים, אבל עם זאת, מה שננסה לעשות זה לשתף פעולה עם הצרכנים ולעזור להם אם זה מה שהם רוצים.”

רון הוג עם חברים
ההודעה על הפסקת האכיפה הגיעה לאחר פגישה עם פעילי לגליזציה. בתמונה: רון הוג עם הפעילים

הדיווח הראשוני אתמול על הודעתו של מפקד המחוז הוג הגיע לאחר פגישה שלו עם קבוצת פעילי לגליזציה מקומיים, שקיבלו ממנו אישור לשמועה על כך שמשטרת המחוז החליטה לעזוב את צרכני ומגדלי הקנאביס לנפשם וחדלה מלאכוף את עבירות הגידול העצמי והשימוש האישי בקנאביס.

עם זאת הדגיש הוג כי לא מדובר בשחרור לעישון חופשי פומבי בשום צורה. “זה בלתי חוקי,” אמר, “אם תדליק אחד מול שוטר או שתיכנס לתחנת המשטרה ותגיד להם שיש עליך שקית של 10 גרם, אתה תיעצר. הרעיון הוא דיסקרטיות. אל תרגיז את השכנים שלך.”

מחוזות אנגליה
מחוזות דורהם, דורסט ודרבישייר באנגליה

ממשרדו של מייק פנינג, שר המשטרה האנגלי, נמסר: “גידול קנאביס הוא בלתי חוקי ואלו שיעשו זאת עומדים בפני עונשי מאסר כבדים. לממשלה אין כל כוונה לעשות לגליזציה של קנאביס מאחר וישנן עדויות רפואיות ומדעיות על הנזק הנפשי והפיזי שעלול להיגרם לצרכניו.”

מומחי מדיניות באנגליה טוענים כאמור כי השלושה לא לבד וכי מפקדי מחוזות נוספים גם הם שוקלים את צעדיהם בעניין. “ישנם כאלו שפועלים באופן דומה אבל לא מכריזים על כך,” אמר על פי הדיווח ב’טלגרף‘ סטיב רולס, מומחה בכיר למדיניות הסמים. “זה עניין כלכלי יותר משזה עניין אידיאולוגי,” הסביר, “מפקדים כמו רון הוג זרקו ממון רב על זה במשך זמן רב, לא ראו תוצאות, ומרגישים שהגיעה העת לנסות גישה אחרת.”

שוטר מחוז דורהם אנגליה קנאביס
שוטר ממחוז דורהם בתפיסת גידול קנאביס

שינוי הגישה באנגליה בא במקביל לשינוי באיטליה, שם למעלה מ-200 חברי פרלמנט חתמו על הצעת החוק להתרת החזקה, שימוש וגידול קנאביס בבית ולפתיחתן של חנויות קנאביס ממשלתיות בפיקוח. בישראל חתמו למעלה מ-22 חברי כנסת כי יצביעו בעד הצעת החוק להפסקת הפללת צרכני הקנאביס והתרת גידול של עציץ קנאביס בבית.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר