בכירי השוטרים בארה"ב: "המלחמה בסמים – כשלון ענק"

מפקדי המשטרה של שלוש מהערים הגדולות ביותר בארה"ב נאמו השבוע בכנס שנערך בבירה וושינגטון, בו הוצג הצורך ברפורמה במערכת המשפט האמריקנית ובסיום המלחמה בסמים. "המלחמה בסמים הוכחה ככשלון ענק," הם אומרים כשמאחוריהם למעלה ממאה שריפים ומפקדי מחוזות תומכים.

שלושה חודשים לאחר שבכירי המשטרה בבריטניה יצאו בקריאה לשינוי מדיניות הסמים ולהפסקת הפללת הצרכנים ומגדלי הקנאביס, ואף הודיעו שלא יאכפו את החוק עוד, מצטרפים כעת גם הקולגות מעבר לאוקיינוס לקריאה שהולכת נפוצה יותר מיום ליום.

בזמן שבאו"ם מתכוננים להודיע למדינות העולם על כך שמותר להן ואף רצוי לקדם אי הפללה של כל סוגי הסמים, בכנס שנערך בבירת ארה"ב וושינגטון ביום רביעי האחרון, הציגו מפקדי המשטרה של שלוש מהערים הגדולות ביותר בארה"ב – שיקגו, לוס אנג'לס ויוסטון – תוכנית חדשה הקוראת לרפורמה במערכת המשפט האמריקנית ולסיומה של המלחמה בסמים, כך על פי הדיווח.

מםקדי יחידות משטרה מארה"ב בכנס שנערך ברביעי האחרון
חברי הקבוצה בכנס שנערך ביום ד' בשבוע שעבר (21.10)

"יש לרדוף את הפושעים האמיתיים"

התוכנית החדשה הנקראת 'מפקדי משטרה מובילים ירידה בפשיעה ובמאסרים' (LELRCI), הוצגה על ידי שלושת מפקדי המשטרה צ'ארלס בק (לוס אנג'לס), גרי מקארתי (שיקגו) וצ'ארלס מקלילנד (יוסטון).

גרי מקארתי - מפקד משטרת שיקגו
גרי מקארתי – מפקד משטרת שיקגו: "המלחמה בסמים היא כשלון ענק"

המלחמה בסמים כונתה על ידי מפקדי המשטרה ככישלון ענק, כשמטרות התוכנית העיקריות, כפי שהוצגו, הן: (1) מעבר למדיניות של טיפול נפשי וגמילה מסמים (2) מדרוג מחדש של עבירות הסמים והחומרים בהתאם למסוכנותם (3) ביטול עונשי המינימום החמורים הקבועים בחוק על עבירות שימוש ללא קורבן.

לפי דיווח אחר, קבוצת התומכים מאחורי התוכנית מונה כעת יותר מ-130 שריפים, תובעים מחוזיים ומפקדי יחידות משטרה מכל רחבי ארה"ב, שנכחו כמעט כולם בכנס האחרון.

"בתור משרתי הציבור הממונים על בטחון האזרחים, אנו אחראים על הפחתה בפשע ובאחוזי הכליאה," מסר מקארתי. "שליטה בפשע אינה מבוססת על כליאה המונית של אזרחים, אלא על כליאתם של הפושעים האמיתיים."

ראו עוד:
ממשלת בריטניה: לגליזציה של קנאביס שווה מיליונים
מפקד המשטרה שהפך לפעיל לגליזציה: "בתור שוטר גרמתי נזק"
קופישופס חוקיים יפחיתו את צריכת האלכוהול ב-25% – מחקר חדש


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט