גידל עציץ קנאביס בבית – נענש בעבודות במוזיאון הטבע

בן 34 מירושלים שנתפס לפני שנתיים עם עציץ קנאביס בביתו, שוחרר הבוקר (א’) ללא הרשעה. שופט בית משפט השלום יצחק שמעוני גזר עליו עונש 180 שעות לתועלת הציבור ושלח אותו לעבוד במוזיאון הטבע. “הרשעתו תפגע בו באופן ממשי,” הסביר.

שופט בית משפט השלום בירושלים, יצחק שמעוני, שחרר הבוקר ללא הרשעה את נ’, תושב העיר יליד 1983, אב ל-2 ודוקטורט לפילוסופיה שהינו ללא עבר פלילי – לאחר שעמד למשפט בגין גידול עציץ קנאביס אחד בביתו.

עורך דינו של הנאשם, ליאור פרי, טען בפני השופט שמעוני כי “הנאשם הודה בהזדמנות הראשונה, לקח אחריות מלאה ומאז המקרה עברו כמעט שנתיים במהלכן נתן שתן נקי. מבלי להקל בחומרת נגע הסמים אציין שמדובר בקנאביס ולא בקוקאין או הירואין.”

עוד הסביר עו”ד פרי כי “המשטרה עצמה מדווחת על כך ואנו מצויים בעיצומו של שינוי וכנראה שבשנה הבאה זה לא יהיה לא חוקי לצרוך קנאביס לשימוש עצמי” וכי “שימוש בקנאביס מותר בכמה מדינות בעולם”.

לטענת הסניגור הנאשם החליט לגדל את הקנאביס “כדי להמנע מחיכוך עם גורמים שאינו מעוניין להתחכך איתם”.

במהלך המשפט הסביר נ’ כי “מדובר במעשה שעשיתי בעבר רחוק בחיי ואני מצר על כך וזה במקום אחר בחיים שלי. איני מקל ראש חלילה אך אני נמצא במקום אחר ומבקש את רחמי בית המשפט ומבקש להתייחס לזה”.

יצחק שמעוני, שופט
יצחק שמעוני, שופט השלום ירושלים

השופט שמעוני קיבל את טענות הנאשם וסניגורו וכן את דברי תסקיר המבחן שהמליץ כי “קיים חשש ממשי לפגיעה בסיכוייו של הנאשם להשתלב בתחום האקדמיה ובתעסוקתו בעתיד ועל כן ממליצה להימנע מהרשעתו”.

“בנסיבות העניין מצאתי לנכון לאמץ את המלצת שירות המבחן שכן שוכנעתי כי הרשעתו תפגע בו באופן ממשי,” כתב השופט. “אשר לעונש, הנאשם יבצע שירות לתועלת הציבור (של”צ) בהיקף של 180 שעות במוזיאון הטבע בתפקידי תחזוקה ובסיוע כללי לצוות המקום.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר