שוד הקנאביס בחוות "בטר": 4 נעצרו בהם עובדת החברה בת 25

כחודש לאחר הפריצה לחוות הקנאביס של חברת "בטר" נעצרו השבוע 4 חשודים במעורבות בפרשה, כולל אחת מעובדות החברה. לדברי המשטרה צפויים מעצרים נוספים בקרוב. בסך הכל נשדדו כ-350 ק"ג קנאביס בשווי של כ-4 מיליון ש"ח.

ארבעה ישראלים, שלושה בגירים ואחד קטין, נעצרו השבוע בחשד למעורבות בפריצה לחוות הקנאביס הרפואי של חברת "בטר" שהתבצעה בחודש שעבר בצהרי יום שישי, 30.8.2019, ובסיומה נשדדו 337 ק"ג קנאביס רפואי בשווי מוערך של כ-4 מיליון ש"ח – כפי שנחשף במגזין קנאביס.

אחת העצורים היא נ', עובדת החברה, בת 25, גרושה ואם לילדה בת שנתיים, שחשודה במעורבות בשוד בעבירת קשירת קשר לביצוע פשע. ממידע שהגיע למגזין קנאביס עולה כי צפויים בקרוב מעצרים נוספים בפרשה. את הידיעה הראשונה על המעצרים פירסם כתב הפלילים ארצי חלפון.

בדיון שנערך אתמול (ג') בבית משפט השלום באשקלון טענה נ', המיוצגת ע"י עו"ד יאיר לחן מהסניגוריה הציבורית, כי יש לה אליבי מוצק המוכיח שלא שהתה במקום בעת השוד, וכן שהיא אישה נורמטיבית הסובלת ממצב רפואי קשה ומהתקפי חרדות ובעיות נפשיות.

נציג המדינה בדיון, רס"ר מור אשכנזי, טען כי נ' חשודה בהתפרצות לחוות קנאביס ביחד עם אחרים, וכי בעת מעצרה נמצא בביתה קנאביס במשקל 3.5 ג'. רס"ר מור הודה כי מדובר באינדיקציה ראשונית וכי החקירה עודנה בעיצומה.

השופטת סבין כהן קבעה בסיום הדיון כי "יש בחומר הראיות כדי לבסס חשד סביר לביצוע המעשים המיוחסים" וכי "מדובר בחקירה סבוכה של גניבה של כמות בלתי מבוטלת של קנאביס", ולפיכך הורתה על הארכת מעצרה של נ' ב-9 ימים נוספים.

היום (ד') הגיש עו"ד לחן בקשת ערעור על החלטת השופטת כהן, בה טען בפני השופט אריאל ואגו כי מעצרו של חשוד אחר בפרשה, ע', הוארך ב-6 ימים בלבד בעוד כנגד מרשתו נפסקו 9 ימים. השופט ואגו קבע כי יש חשש לשיבוש הליכי משפט אך קיבל חלקית את הערעור וקיצר את מעצרה של נ' עד 29.9.

ש', עצור נוסף בפרשה, חשוד שביצע את הפריצה לחווה יחד עם שותפים שטרם נעצרו אך לטענת המשטרה זהותם ידועה. נציג המדינה, רס"ב חנן אלמליח, טען בדיון שנערך שלשום (ב') בפני השופט אבישי כהן, מיד לאחר המעצר, כי "יש מספר ראיות הקושרות את החשוד להתפרצות" וכן כי יש ראייה לכך שש' הדיח את העצור הרביעי, הקטין, להחזקת קנאביס במשקל 100 גרם והעברתם לאחר. כמות זו לטענת התביעה היא חלק מכ-600 גרם קנאביס שנתפסו על גג הבניין בו הוא גר.

סניגוריתו של ש', עו"ד תום הלפרין, טענה כי הארכת מעצר של 11 ימים, כפי שביקשה התביעה, היא מופרכת, וכן כי "לא ברור לי מדוע השותפים להתפרצות לא נעצרו ומתי הם עתידים להיעצר". עוד טענה עו"ד הלפרין כי ש' "הוא אדם הסובל מתחלואות רבות, כולל ממחלת סוכרת" ולפיכך ביקשה לקצר את מעצרו.

השופט כהן דחה את בקשת עוה"ד הלפרין, קבע כי "בשלב זה ניתן לומר כי קיים חשד סביר ברף הנדרש ואף למעלה מכך הקושר את המשיב לעבירות המיוחסות לו", ופסק על הארכת משך המעצר עד 2.10.19.

כזכור הבוקר חשפנו את פרטיה של הנחיה חדשה שמסר משרד הבריאות לחברות הקנאביס הרפואי ובה דרישה להקפיד עוד יותר על נהלי האבטחה של החוות. בהנחיה נרמז בין השאר על מקרים בהם עובדי החברות היו מעורבים במקרי פריצה ושוד וככל הנראה מדובר במקרה הנ"ל.

בחודשים האחרונים התבצעו כבר כארבע פריצות וגניבות מחוות קנאביס רפואי בישראל, במה שנראה כהופך לתופעה. גורמים בענף טוענים כי מדובר בנזק תדמיתי חמור לענף אשר מרחיק יזמים ומשקיעים ממעורבות בו.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט