שוד המנהרות: 30 ק"ג קנאביס רפואי נגנבו ממרכז החלוקה

שוד מנהרות הקנאביס: מרכז החלוקה הראשי של ענף הקנאביס הרפואי בישראל נפרץ לפני שבועיים ונשדדו ממנו כ-30 קילוגרם של מריחואנה רפואית. הגנבים פרצו מתחת לאדמה דרך מנהרה בסגנון 'צוק איתן' שנחפרה במשך שלושה שבועות. המשאית עם התכולה הגנובה נתפסה. החשודים נמלטו.

תופעת המנהרות אליה נחשפנו במהלך מבצע 'צוק איתן' הגיעה גם לענף הקנאביס הרפואי: לפני שבועיים פרצו שודדים למרכז חלוקת הקנאביס הרפואי הגדול בעולם – וגנבו כ-30 קילוגרם של קנאביס רפואי בשווי מוערך של מיליוני שקלים.

השודדים חפרו במשך מספר שבועות מנהרה בסגנון המנהרות בעזה באורך 30 מטר ובעומק 4 מטר וחצי, ולפני כשבועיים פרצו את רצפת המוקד וגנבו דרך המנהרה את הסחורה יקרת הערך. לאחר מכן יצאו החשודים בדרכם חזרה לשטחים, אך בעקבות זיהוי מוקדם של הפריצה על ידי מאבטחי המוקד פרסה המשטרה מחסומים בכבישים עד שהמשאית נתפסה.

משאית מריחואנה
המשאית שנתפסה מלאה במריחואנה

על פי דיווח המשטרה: "במרכז לגידול קאנביס התרחשה התפרצות במהלכה נגנבו שתילי קנאביס. משאית החשודים נתפסה על ידי פעילות של מחוז ש"י ובה כ-30 ק"ג שתילי קנאביס. החשודים נמלטו וטרם אותרו."

מהמוקד נמסר: "המתחם הינו אחד המאובטחים ביותר שקיימים בארץ. תוכנית האבטחה אושרה ברמת המטה הארצי ואיש לא העריך את האופן שבהם פעלו הגנבים. אנחנו פעלנו בזמן האירוע למניעתו, אולם חלק קטן זלג החוצה. כל התפרחות הוחזרו תוך 12 שעות על ידי החברה בחזרה למקום האחסון. נוסיף ונאמר שבמקום בוצעו הערכות בטחוניות חדשות לרבות אמצעים תת קרקעיים למניעת הישנות אירוע דומה."

שוד מריחואנה

שוד מריחואנה

שוד מריחואנה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט