שואפות גבוה: 3 חברות ישראליות מועמדות למכור קנאביס בניו יורק

אחרי שהתנסו בגידול ואספקת קנאביס לאלפי חולים בישראל, לוטשות כעת חברות הקנאביס הרפואי הישראליות עיניים אל עבר השוק האמריקני. בימים אלו מתכוננות שלוש מהן למכרז לתכנית הקנאביס הרפואי של מדינת ניו יורק, בשיתוף פעולה עם חברות מקומיות.

ענף הקנאביס הרפואי בישראל צבר לו במהלך השנים שם מכובד בכל רחבי העולם ובעקבות הנסיון הרב שצברו המגדלים הישראלים בטיפול בקנאביס באלפי חולים הן הפכו לאושיות בתחומן. בעוד שבישראל מסרב משרד הבריאות לאפשר ייצוא של קנאביס ישראלי לחו”ל, לא נותר למומחים הישראלים אלא להעביר את המידע שצברו לשיתופי פעולה במדינות אחרות.

כעת, אחרי שסיפקו קנאביס איכותי לאלפי חולים בישראל וצברו ידע יקר ערך על יעילותם של זנים וטיפולים שונים, מתמודדות לראשונה שלוש חברות גידול ישראליות במכרז קנאביס רפואי גם בארה”ב. שלוש החברות, ‘תיקון עולם‘, ‘שיח‘ ו’בטר‘ – המובילות היום בענף המקומי – יזמו שיתופי פעולה עם חברות מקומיות למכירת קנאביס ניו יורק והגישו מועמדותן למכרז שייערך בסוף החודש.

מעיין וייסברג, תיקון עולם
מעיין וייסברג, מנהלת קשרי חוץ ב”תיקון עולם”

למכרז נרשמו כבר 22 חברות בסה”כ ומתוכן תיבחרנה 5 בלבד. על פי הערכות גורמים בענף, החברות הישראליות הינן מהבולטות שבמועמדות לזכות בו ובשטח כבר החלה רכישת אדמות והקמת חממות גידול – לקראת תחילת האספקה לחולים המתוכננת לחודש ינואר 2016.

עם זאת, תכנית הקנאביס הרפואי החדשה בניו יורק הינה די שמרנית ולא תאפשר אספקת תפרחת קנאביס למטופלים, אלא אך ורק שמנים, משחות, מוצרי מזון וכיוצ”ב. כמו כן יתאפשר הטיפול בקנאביס רפואי במספר בתי חולים בלבד ובניגוד למדינות אחרות בארה”ב, שאישרו קנאביס במרשם רופא, בניו יורק נקבעה “רשימת התוויות” בה מופיעות מחלות כגון סרטן, ,טרשת נפוצה, אפילפסיה, פרקינסון, כאב כרוני, גלאוקומה ועוד, ורק בגינן ניתן יהיה לקבל רשיון שימוש.

השבוע הגיעו נציגי ‘תיקון עולם’ למדינת ניו יורק, שם נפגשו עם חברת הקנאביס הרפואי המקומית “Compassionate Care Center of New York“, ויחד עם שיתוף הפעולה הקודם שלהם בקנדה עם חברת MedReleaf, הם מקווים כעת לספק את זני הקנאביס הרפואי המוכרים של ‘תיקון עולם’ גם לחולים האמריקנים. חברת ‘שיח’ תשתף פעולה עם חברת Origin Health Centers ובחברת ‘בטר’ סירבו לציין עם איזו חברה ישתפו פעולה.

אהרון לוצקי
אהרון לוצקי, מנכ”ל תיקון עולם

אהרון לוצקי, מנכ”ל ‘תיקון עולם’, התראיין לרשת CNBC ואמר כי לחברה שלו יש את מאגר המידע הגדול ביותר על חולים המטופלים בקנאביס. “אנו מבצעים בקרה על כל המחלות והיעילות של הזנים השונים לטיפול בכל מחלה, בהתאם לכמויות ולמטופל עצמו.”

“אנחנו מקווים לבנות שיתוף פעולה בין ישראל, קנדה וארה”ב למען כל החולים בניו יורק ולספק למשרד הבריאות המקומי עזרה וידע שנרכש במשך שנים רבות תוך ניסוי וטעייה,” אמר.

אין זה שיתוף הפעולה הראשון של חברות הקנאביס הרפואי עם גורמים בחו”ל וכבר היום רבות מהן מעורבות בעסקים בתחום במדינות צ’כיה, קנדה, אוסטרליה ועוד.

הדיווח של רשת CNBC מגיעה כשנה לאחר פרסום כתבה שצילמה הרשת בישראל, במסגרתה בחנה את אופן הטיפול בקנאביס בילדים ובקשישים (צפו כאן).

ראו עוד:
האוניברסיטה העברית תפתח זני קנאביס ייחודיים עבור אוסטרליה
ביקוש עולמי לגראס ישראלי – מדוע אסור לייצא קנאביס לחו”ל?
האי האוסטרלי הקטן ימכור קנאביס רפואי לקנדה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר