מגלגל...

שדרנית חדשות פוטרה בגלל מריחואנה – והפכה לפעילת לגליזציה

“אני צורכת מריחואנה ונמאס לי להסתיר את זה”: שדרנית מוכרת מערוץ חדשות באורגון, ארה”ב, פוטרה מתפקידה לאחר שבבדיקת סמים נמצאו שרידי קנאביס בדמה. בעקבות האירוע הפכה לפעילה למען לגליזציה, הפסיקה להתבייש בעובדה שהיא צרכנית, פתחה אתר ופרסמה קטע וידאו בשם “כך הפכתי משדרנית בחדשות לאקטיביסטית מריחואנה”.

רק בתחילת החודש נכנסו לתוקפם חוקי הלגליזציה החדשים באורגון – המדינה הרביעית בארה”ב שבעקבות משאל-עם אישרה החזקה, שימוש וסחר בקנאביס – מה שככל הנראה לא מנע ממנהלי ערוץ חדשות מקומי במדינה לפטר בחודש מאי את אחת השדרניות שלהם לאחר שנמצאה “מלוכלכת” בבדיקת למציאת שרידי קנאביס בדמה.

סיד מורר שדרנית פעילת לגליזציה
סיד מורר: “אני צרכנית מריחואנה ונמאס לי להסתיר את זה”

סיד מורר (Cyd Maurer), שמילאה את תפקידה נאמנה מזה זמן רב, הופתעה מהעובדה שפיטרו אותה רק בגלל צריכת מריחואנה – עובדה שהובילה אותה לצאת למסע הסברה אישי “כנגד הסטיגמה החברתית, החוקים והמדיניות השגויה שמכריחה אנשים לבחור באלכוהול על פני מריחואנה,” לדבריה.

“אני שדרנית לשעבר, אני רצה, אני אוהבת בעלי חיים, אופטימית, ואני גם נהנית לצרוך מריחואנה,” היא מסבירה בוידאו שצילמה ובו היא יוצאת להגנת הצמח. “אם העובדה הזו מיד גורמת לכם לחשוב עליי בצורה שלילית, אתם צריכים לשאול את עצמכם מה באמת אתם יודעים על מריחואנה. בגלל שגיליתh שאלו שמתנגדים למריחואנה, הם בדרך כלל אלו שלא יודעים דבר עליה.”

מורר, שמבינה היטב שהיא נראית כמו אדם נורמטיבי לחלוטין שמרבית האנשים לא יכלילו בהגדרת ה”סטלנים”, החליטה דווקא בגלל זה לצאת למסע הסברה ולהיחשף כצרכנית בעצמה:

“לא פוטרתי בגלל שלא יכולתי לעשות את עבודתי,” היא מסבירה באתר האינטרנט שפתחה – askmeaboutmarijuana.com – כחלק מהמאבק למען שחרור הצמח. “לא פוטרתי גם בגלל היכולות שלי, או האתיקה העיתונאית, או ההתנהגות הכללית. פוטרתי בגלל שנהנתי מצמח, בזמני החופשי, בפרטיות ביתי. צמח שרוב הבוחרים באורגון חושבים שצריך להיות חוקי.”

מורר, אשה נשואה ובוגרת אוניברסיטת אורגון, נאלצה לעבור את הבדיקה לאיתור שרידי מריחואנה לאחר שבנסיעה למקום עבודתה במשרד הערוץ נתקלה קלות ברכב שנסע לפניה. על אף שלא נגרם כל נזק משמעותי לרכב או לנוסעים, בעקבות המדיניות הרשמית של החברה חויבה מורר לעבור את הבדיקה בכדי לבחון אם היתה כשירה לנסיעה.

מאחר והיא צרכנית קנאביס חובבת, היא אכן עישנה מריחואנה כשבוע לפני המקרה, אך היא מכחישה בתוקף שנהגה תחת השפעה. עם זאת, מאחר ושרידי קנאביס עשויים להישאר בדם גם עד מספר שבועות לאחר הצריכה, היא נחשבה כאילו נהגה תחת השפעה. “המנהלים שלי ידעו שאני מעשנת ולא הייתי תחת השפעה בזמן הנהיגה,” היא מדגישה.

איזה קנאביס אתה?

סיד מורר חזאית פעילת לגליזציה
“אני שדרנית טלוויזיה לשעבר, אני רצה, אני אוהבת בעלי חיים, אופטימית, ואני גם נהנית לצרוך מריחואנה”

מיד עם קבלת תוצאות הבדיקה פוטרה מורר מתפקידה כאמור. “פשוט ישבתי שם בשקט, מושפלת,” היא מספרת בראיון שנפוץ מאז בתקשורת בכל רחבי ארה”ב. “מעולם בחיי לא פיטרו אותי קודם.”

אך בעקבות האירוע הפכה כאמור מורר לפעילה למען לגליזציה, ומלבד האתר שפתחה ובו היא מספרת את סיפורה – יש לה מטרה מאוד ברורה להפיץ את רעיון החשיפה האישית של צרכני הקנאביס

“רוב האנשים שפוגשים אותי לא מעלים על דעתם שאני משתמשת במריחואנה,” היא מספרת בוידאו שצילמה. “אבל אני כן. ונמאס לי לנסות להסתיר את זה. אין כאן שום דבר להתבייש לגביו, למעשה עכשיו אני רוצה שאנשים ידעו.”

אם הסיפור הזה נשמע לכם מוכר מעט, זה כמובן בגלל שרק בשנה שעברה “שרפה” שדרנית טלוויזיה מאלסקה את כותרות האתרים בכל העולם, כשהחליטה להתפטר מעבודתה – בשידור חי ותוך קריאה ללגליזציה. “Fuck It, אני הולכת לקדם לגליזציה,” אמרה לצופים מיד בסיום כתבה ששודרה ועסקה בנושא הטיפול הרפואי בקנאביס.

“מה ששמעתם זה עתה בכתבה זו הסיבה שאני, המנהלת של מועדון הקנאביס של אלסקה, החלטתי להקדיש את כל כוחותיי למלחמה למען חופש והגינות, שמתחילה בלגליזציה של מריחואנה כאן באלסקה,” אמרה גרין. “בנוגע לעבודה הזאת, ובכן, לא שיש לי ממש ברירה, אבל שתזד**ן. אני מתפטרת.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר