שדה קנאביס נחשף בצפון: 1,200 שתילים הושמדו

עלייה בדיווחים על חשיפת שדות קנאביס באזור הצפון, זאת לאחר שנים בהן התמקדו המגדלים באזור הדרום. אמש הושמדו 1,200 שתילים באזור ג'ת - שבועות ספורים לאחר השמדת כ-7,000 שתילים באזור ירכא ומעלות תרשיחא.

בשנים האחרונות אזור הדרום, בעיקר שטחי האש של צאלים, היוו מוקד מרכזי לגידולי קנאביס בלתי חוקיים בשדות או בחממות, אך בחודשים האחרונים מסתמנת עלייה בקצב הדיווחים על חשיפת שדות קנאביס באזור הצפון.

הבוקר (ג’) מדווחת המשטרה על תפיסה של 1,200 שתילי קנאביס שאותרו בשדה בשטח חקלאי בסמוך ליישוב יאנוח-ג’ת, זאת בהמשך ל-2,740 שתילים שנתפסו בשדה באזור הכפר ירכא לפני כארבעה שבועות, ו-4,000 שתילים שנתפסו באזור מעלות תרשיחא לפני כשבועיים בלבד.

על פי דיווח המשטרה השווי הכספי של התפיסה אמש ביאנוח-ג’ת עומד על כשני מיליון שקלים ומשקל הצמחי היה 213 ק”ג. על פי התמונות שצורפו לדיווח נראה כי מדובר בשדה בשל יחסית, שהיה כנראה קרוב למועד הקציר.

שדה קנאביס ג'ת
שדה קנאביס ג'ת
שדה קנאביס ג'ת

חשוד בשנות ה-40 לחייו נעצר במקום לאחר חקירה סמויה שנוהלה בשבועות האחרונים לצדה מארבים ושימוש באמצעים טכנולוגיים. הבוקר (9.6) יתקיים דיון בבית משפט השלום בעכו בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו. החקירה נמשכת, זהותם של חשודים נוספים ידועה ומבוצעות פעולות לאיתורם ולמעצרם, כך לפי הדיווח.

נוסף על הדיווח הנ”ל מדווחת המשטרה כי מתחילת חודש מאי ועד היום נחשפו במחוז צפון 4 שדות של שתילי קנאביס, מה שכאמור מסמן עלייה חדה באכיפה בצפון וככל הנראה גם מעבר של המגדלים לאזור הצפון, ייתכן שבחלקו בגלל המאבק המתגבר של המשטרה בתופעת גידולי הקנאביס בשטחי אש בדרום.

“משטרת ישראל נאבקת בתופעת הסמים והעבריינות הנלוות לה, שכן הפקת סמים בכמויות מסחריות משמשות מקור למימון פעילות עבריינית, וגוררות אחריהן מאבקי שליטה וכוח אלימים על אזורי הפצת הסם,” נמסר מהמשטרה. “משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל המישורים תוך שימוש בכלל האמצעים העומדים לרשותה במסגרת מאמציה לסיכול ייצור והפצת סמים במטרה להגן על שלומו וביטחונו של הציבור”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר