שדה התעופה שותק בגלל רימון יד – שהתגלה כגריינדר

סוכנות הבטיחות התעבורתית סגרה את טרמינל הטיסות היוצאות משדה התעופה הבינלאומי בוושינגטון, ארה”ב, בגלל חפץ שהיה חשוד בתור רימון יד. 4 טיסות בוטלו אך לבסוף התגלה כי מדובר בגריינדר (גורס) לקיצוץ מריחואנה.

יחידת האבטחה של שדה התעופה הבין לאומי בבלינגהם (BIA) שבוושינגטון, סגרה את שדה התעופה לטיסות יוצאות למשך מספר שעות, בשל חפץ חשוד שזוהה תחילה בתור רימון יד אך הסתבר להיות גריינדר (גורס, מטחנת תבלינים), כך על פי הדיווח בארה”ב.

הטרמינל נסגר

על פי הפרטים שמסרה לתקשורת דוברת סוכנות הבטיחות התעבורתית (TSA) לורי דנקרס (Lorie Dankers), ביום שבת (9.4) בשעה 8:30 זיהו אנשי הסוכנות ביחד עם צוות הביטחון של שדה התעופה חפץ באחת המזוודות שהיה חשוד בתור רימון יד נפיץ.

לאחר הזיהוי איתרו הסוכנים את בעל המזוודה, שטען כי היא מכילה “בגדים בלבד”. לאחר חיפוש קצר במזוודה שהניב את “הרימון”, פונה טרמינל הטיסות היוצאות של שדה התעופה ולמקום הוזמנה יחידת החבלנים של המשטרה המקומית.

גריינדר בצורת רימון יד שנתפס במזוודה בוך שדה התעופה באלינגהאם שבוושינגטון, ארה"ב
גריינדר בצורת רימון יד – שיתק את שדה התעופה למספר שעות

מארי דוקוורט (Marie Duckworth), דוברת שדה התעופה בלינגהם, מסרה כי ברגע שזוהה “הרימון” פעלו כל אנשי הצוות על פי ההנחיות בכדי לפנות את האזור ולאפשר למשטרה לטפל בנושא. בזמן הבירור בוטלו 4 טיסות יוצאות, אך טיסות נכנסות המשיכו לנחות במקום כרגיל.

לאחר שחבלן המשטרה שהגיע למקום ובדק את החפץ החשוד הוא הסיק כי מדובר בחפץ לא נפיץ שבסך הכל משמש לקיצוץ מריחואנה. בעקבות הממצא החדש בוטל עוצר הטיסות ושדה התעופה שב לפעילות רגילה.

בשל העובדה שהסוכנות עוסקת בניטור אמצעים העלולים לסכן את שלומם של הנוסעים ולא בתפיסת פרחים ואביזרי פנאי, לאחר ביטול העוצר הורשה הנוסע בעל הגריינדר לעלות למטוס ללא התערבות משטרתית בנושא.

ראו עוד:
קופות צדקה למריחואנה בשדה התעופה בקולורדו
במקום כלבים: דבורים יגלו סמים בשדות תעופה
משטרת ספרד מסבירה: כך תבריחו מריחואנה בטיסה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט