שאיפה עמוק: כמה זמן כדאי להחזיק את השאכטה בפנים?

כולנו שמענו על תאוריית ה-“תחזיק כמה שיותר בפנים” שמבטיחה התמסטלות מקסימלית – האמנם?

לא משנה אם זה ג’וינט באנג פייפ או צ’ילום – מה שלא תהיה צורת העישון העדיפה עלינו, בכל מצב, כל שאכטה מפנקת את הריאות שלנו בכמות עשן נדיבה. רבים נוהגים לטעון כי החזקת העשן בריאות לשניות ארוכות גורמת להגברת ה’היי’ ולהגדלת משך ההשפעה.

גם אם לא נתייחס לעובדה שבישראל מרבית הג’וינטים מלאים בטבק – האם באמת יש טעם בלהחזיק בפנים את כל העשן הזה?

כל שאיפה של עשן קנאביס מכניסה לריאות שלנו עשרות קנבינואידים. כל קנבינואיד משפיע על הגוף באופן כזה או אחר כאשר הקנבינואיד “המרכזי” שרובנו מחפשים, אותו אחד ומיוחד שנותן את תחושת ה”היי”, יהיה כמובן הטטרהידרוקנבינול, או בקיצור THC.

אז כמה נזק אנחנו עושים לריאות שלנו, אם בכלל, כשאנו שואפים עשן של ג’וינט או מכשיר? ואיך אפשר להפחית את הנזק ובמקביל להבטיח שאותו THC מפורסם יכנס לנו למחזור הדם ויעשה לנו טוב על הנשמה?

ראו גם: מחקר חדש קובע: הריאות שלך אוהבות מריחואנה

“ג’וינט אחד גורם לנזק של עשרים סיגריות”

ארגון הריאות הבריטי” (British Lung Foundation – ארגון של חברות התרופות המציג עצמו כמצדד בבריאות הציבור) פרסם אזהרה חמורה שעישון של ג’וינט אחד עלול להזיק כמו עישון חפיסת סיגריות שלמה!

מה המריחואנה עושה לריאות שלכם?
מה המריחואנה עושה לריאות שלכם?

כשמבקרים שאלו את נציגי האירגון אודות המחקר שמוכיח שאין קשר בין עישון מריחואנה לסרטן ריאות, וביקשו הוכחות מדעיות עבור אותן אזהרות אפוקליפטיות כנגד המריחואנה, “אירגון הריאות הבריטי” פשוט נדם ולא החזיר תשובה.

ראו גם: נשיאת ארגון ‘עולם ללא סמים’ בחיפה: “קנאביס מסרטן יותר מסיגריות”

אז איך זה שהריאות שלכם מעדיפות שתצרכו מריחואנה על פני סיגריות?

נתחיל מכך שהקנאביס מכיל קנבינואידים וחומרים אחרים שהינם מרחיבי סימפונות, כך שהם עשויים לשפר את קיבולת הריאות.

שנית כל, הקנאביס עשוי להכיל חומרים אנטי-סרטניים.

ראו עוד: מחקר קוריאני חדש: קנאביס הורג תאים סרטניים שנמצאו עמידים לכימותרפיה

סיבה נוספת מדוע צרכני קנאביס מתייחסים לריאות שלהם טוב יותר מצרכני טבק היא העובדה שהם פשוט מעשנים פחות חומר – גם מעשן מריחואנה כבד לא מצליח לעשן יותר מכמה גרמים ביום.

נפלאות השאכטה וסודות ה-THC

הרבה אנשים מאמינים שככל שנשמור את העשן ליותר זמן בריאות כך ההשפעה תורגש חזק יותר. ובכן, זה נכון, אבל רק עד שלב מסוים.

ודאי שמתם לב לכך שסוגים שונים של מריחואנה משפיעים באופן שונה על הריאות שלנו. לא מדובר כאן רק על הבדלים בין זנים שונים, אלא בכלל על האופן בו הקנאביס גדל, אם הוא עבר או לא עבר שטיפה לפני הקציר, אופן הייבוש וצורת היישון של הפרחים – כל אלה משפיעים מאוד על חווית העישון של הצמח.

למשל: אם גידלנו קנאביס באדמה, נתנו לו דישון אורגני, שטפנו אותו כמו שצריך, ייבשנו אותו בקפידה והעברנו אותו יישון נכון – השאיפה עשויה להיות עשירה בטעם ומחליקה בגרון. זאת לעומת גידול קנאביס שבו סיפקנו לצמח דישון סינטטי, לא שטפנו כראוי וכל תהליך הייבוש והיישון התנהלו בשלומיאליות – שאיפה מפרח כזה עשויה לפרק את הגרון שלנו כבר אחרי שאכטה אחת…

"דבש חשיש" - יאמי!
“דבש חשיש” – יאמי!

המחקר האחרון שעסק בספיגת ה-THC בגוף גילה שאם נחזיק שאיפה מפרח קנאביס למשך זמן של בין 5 ל-9 שניות (בהחלט לא פשוט עבור כולם) אנחנו מאפשרים לחומר הפעיל להיספג בגוף בצורה אופטימלית, מבלי לעטוף את הריאות בכמויות מפחידות של חומרים מסרטנים או לקפח אותן בחוסר חמצן מיותר.

בנוסף, גילו כי אם אתם צורכים קנאביס בריכוז איכותי כמו חשיש בועות או כל סוג של ריכוז אחר, או לחילופין משתמשים במכשיר אידוי – אתם יכולים להחזיק את העשן/אדים בריאות למשך זמן ארוך יותר ולקבל את השפעה של ה-THC מבלי להיות חרד לנזק שנגרם לריאות. צריכת ריכוז של קנאביס או שימוש במכשיר אידוי הן שיטות מצוינות לצרוך יותר THC ופחות עשן.

במידה ואתם נהנים להפיל ראשים בבאנג, כדאי שתדעו שחלק קטן מה-THC נאבד במים והמחקר ממליץ על החלפת מים במכשיר לאחר כל שאיפה.

לסיכום, אם אתם חושבים שאתם מעצימים את הסוטול שלכם רק מלהחזיק עוד ועוד את העשן בריאות – תחשבו שוב. 95% אחוז מה-THC נספג בגוף בשניות הראשונות שלו בריאות ומה שאתם באמת עושים כשאתם מחזיקים את העשן זמן רב, זה פשוט יצירת מחסור בחמצן שמובילה לסחרור, יחד עם בניית פחמן דו-חמצני בגוף שלכם.

לא בריא ולא כיף!

צפו – מחקר של עשרים שנה על מעשני קנאביס מול מעשני סיגריות:

ראו גם: קנאביס – ויאגרה טבעית לשיפור חיי המין

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר