רשת Be מתכוננת למכירת קנאביס אבל חוששת מכשלי הרפורמה

רשת בתי המרקחת השנייה בגודלה בישראל מתכוונת להיכנס לפעילות בתחום הקנאביס הרפואי ולמכור מוצרי קנאביס ב-10 מסניפיה בשלב ראשון כבר בשבועות הקרובים. עם זאת ברשת חוששים מכשלי הרפורמה ומהעיכובים שנכפו על הענף עקב ההליך המשפטי בבג"ץ.

פרסום ראשון: רשת בתי המרקחת השנייה בגודלה בישראל, Be מבית שופרסל, מתכוננת לכניסה בקרוב לפעילות בענף הקנאביס הרפואי וצפויה להתחיל להציע בסניפיה מוצרי קנאביס רפואי למכירה למטופלים המחזיקים ברישיון מתאים.

מבדיקת מגזין קנאביס עולה כי בתי המרקחת של Be היו אמורים להציע מוצרי קנאביס רפואי עוד החודש, דצמבר 2019, אך החלטת בג”ץ מתחילת החודש להקפיא את המעבר לאסדרה החדשה, לצד המחסור הנרחב בשוק ושאר הכשלים, מעכבים את המהלך.

“בשלב זה אנחנו עדיין מוטרדים מעט מהבלאגן בתחום, מחוסר הודאות לאור הנחיות בג”ץ,” מסבירים ברשת בשיחה עם מגזין קנאביס. “לכן עיכבנו את כניסתנו לפעילות בתחום על מנת לעשות זאת באחריות ובזהירות וברגע שיהיה מלאי מספק והרגולציה תתבהר, נתחיל בפעילות – ייתכן שכבר בשבועות בקרובים”.

בשלב הראשון צפויים להיכנס לפעילות בתחום כ-10 בתי מרקחת של Be ובהמשך ייפתחו 10 בתי מרקחת נוספים. למעשה כבר כיום מוכנים בתי המרקחת של Be מבחינת כספות ייעודיות. 20 רוקחים בסניפים המיועדים אף כבר עברו הסמכה.

נכון להיום הרשת עדיין לא התעמקה בפרטי התמחור או התחרות בשוק מול רשתות אחרות, אך היא ערוכה מכל הבחינות לפעילות – בדגש על בלעדיות שהיא מחזיקה עם סניפי Be בבתי חולים גדולים כמו איכילוב ת”א, מאיר כפר סבא, ורשת אסותא.

בכך מצטרפת Be לרשת בתי המרקחת הגדולה יותר, סופר-פארם, המחזיקה מוצרי קנאביס בכ-30 מסניפיה ופועלת בענף מזה קרוב לשנתיים, וכן לכ-27 בתי מרקחת נוספים בבעלות פרטית, כולל רשת ש.ר.מ, טלפארמה, ועוד.

בתי המרקחת של Be הם לא חדשים בפעילות בתחום הפארמה אך נוהלו עד לפני שנה, נובמבר 2018, ע”י רשת “ניו-פארם” עד שנרכשו ע”י שופרסל. בשלב ראשון אין לרשת Be כוונה לייצר מותג קנאביס עצמי משלה, אך בהמשך ייתכן שזה יקרה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר