רשת הסופרמרקטים “ויקטורי” רוצה להיכנס לעסקי הקנאביס

בפעם הראשונה מודיעה רשת קמעונאות ישראלית גדולה על כניסה לעסקי הקנאביס: "ויקטורי" תמסור 2.7% ממניותיה בעבור 50% ממניות חברה חדשה המחזיקה באישורים ראשוניים להקמת מתקני גידול וייצור קנאביס בישוב כפר אחים.

רשת החנויות “ויקטורי” הנמצאת בבעלות אייל רביד, הודיעה כי בכוונתה לרכוש 50% ממניות חברה חדשה שעתידה לפעול בתחום הקנאביס בישראל.

“ויקטורי”, המחזיקה ב-50 סניפי סופרמרקט בכל רחבי הארץ, תעביר בתמורה לבעלי החברה החדשה 2.7% ממניותיה, השוות נכון להיום כמעט 18 מיליון ש”ח.

אייל רביד בעלי ויקטורי
אייל רביד, בעלי ויקטורי

החברה החדשה, בבעלות שרון ורעות קומרז, מחזיקה בשלב זה בקודי עוסק בלבד, כלומר אישורים ראשוניים לפעילות ללא רישיונות אמיתיים לגידול או ייצור.

על פי דיווח החברה לבורסה הבוקר, בכוונת החברה להקים מתחם לריבוי, גידול וייצור קנאביס בשטח הישוב כפר אחים הסמוך לאשדוד.

לאחר השלמת העסקה, ככל הנראה בספטמבר 2019, תעמיד ויקטורי הלוואת בעלים בסכום של כ-13 מיליון ש”ח לצורך הנעת הפרויקט.

זו הפעם הראשונה בה רשת קמעונאות גדולה משקיעה בתחום הקנאביס, אם כי לדברי החברה בשלב זה היא לא מתכוונת לשווק קנאביס, אלא מכוונת להשקעה פיננסית בלבד.

שווי “ויקטורי” בבורסה עלה בינתיים בכ-2% ועומד כרגע על כ-640 מיליון ש”ח. הוא צפוי להמשיך לעלות בעקבות ההודעה.

הודעה זו של “ויקטורי” מגיעה כשבוע לאחר דיווח החברה על ירידה של 60% במכירות, שהסתכמו ברבעון הראשון של 2019 בכ-409.7 מיליון שקל, בהשוואה לכ-414.7 מיליון שקל ברבעון המקביל 2018.

עדכון (2.10): ההסכם בוטל ולא יצא לפועל. בעלי רשת “ויקטורי” אייל רביד הודיע כי ישקול המשך פעילות בתחום הקנאביס, אך שבשלב זה ההסכם שתוכנן לא יצא לפועל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר