רשת בתי המרקחת לאון פארם נמכרת לאינטרקיור תמורת כ-8 מיליון שקלים

חברת הקנאביס הגדולה בישראל אינטרקיור גדלה עוד קצת ומודיעה כי חתמה על עסקה לרכישת 100% מ-5 סניפי רשת בתי המרקחת לקנאביס "לאון פארם". בעלי לאון פארם יקבלו בתמורה 4% ממניות אינטרקיור השווים כיום בערך 8 מיליון ש"ח

רשת בתי המרקחת לקנאביס לאון פארם (Leon Pharm), בעלת 5 סניפים פעילים (3 בתל אביב, 1 בחיפה, 1 בפתח תקווה), נמכרה היום לחברת הקנאביס הישראלית הגדולה אינטרקיור (Intercure), בעלת חברת קנדוק (Canndoc) ורשת בתי המרקחת גבעול (Givol). לאון פארם תמשיך לפעול במיתוג הקיים בבעלות החדשה.

בתמורה ל-100% ממניות לאון פארם, אינטרקיור תעביר כ-4% ממניותיה (בשווי כ-8 מיליון שקלים), כלומר מניות בשווי כ-1.6 מיליון ש”ח עבור כל סניף, למוכרים: אייל זילברמן (35%), שותפיו שי נחיסי, רומי נחיסי ואייל יאיר (30%) ומייסדי הרשת ליאון גרנט ובנו יניב גרנט (35%), שימשיכו לנהל את פעילות הרשת כשכירים.

עם רכישת 5 הסניפים של לאון פארם, אינטרקיור מחזיקה בכ-30 בתי מרקחת לצד שתי חוות גידול שבבעלותה. בכך היא ממצבת עצמה עוד יותר כמובילה בתחום הקנאביס, וכרשת בתי המרקחת הייעודיים לקנאביס הגדולה בארץ, ואף כרשת בתי המרקחת הרביעית בגודלה בישראל בכלל, אחרי סופר-פארם, Be פארם וגוד פארם.

בית מרקחת לאון פארם
בית מרקחת לאון פארם (צילום: סיון פרג’)
בית מרקחת לאון פארם
בית מרקחת לאון פארם (צילום: סיון פרג’)

סכום העסקה, כ-8 מיליון ש”ח בלבד תמורת 5 בתי מרקחת, הוא נמוך במיוחד ביחס למחירים של עסקאות דומות מהשנים האחרונות, לאחר ירידה חדה בשווי בתי המרקחת בשנים האחרונות על רקע התפוצצות הבועה בענף. לדוגמה, לפני כשנתיים רכשה חברת IMC את השליטה בבית מרקחת יחיד לפי שווי של יותר מ-20 מיליון ש”ח.

מנכ”ל אינטרקיור, אלכסנדר רבינוביץ, מסר: “הרכישה של לאון פארם הינה צעד נוסף לקראת יישום רפורמת הקנאביס הרפואי החדשה וכניסת קופות החולים. הצוות המוביל של רשת לאון פארם מרחיב ומשלים את הפריסה והיכולות של אינטרקיור וביחד אנו ערוכים לתת מענה לביקוש ולצרכים הייחודיים של המטופלים”.

בעל השליטה בלאון פארם עד כה, אייל זילברמן, מסיים בכך בהפסד לא קטן את עיקר ההרפתקה הקצרה שלו בתחום הקנאביס. כזכור, את השליטה בסניף הראשון של לאון פארם הוא רכש בשנת 2020 בכ-10 מיליון שקל ומאז השקיע מיליונים בתקווה להגיע ל-25 סניפים ולהנפיק את הפעילות בבורסה בשווי 300 מיליון ש”ח.

הקמת הסניפים לא הצליחה כמתוכנן, הניסיון להיכנס לבורסה נכשל אף הוא והתחרות בשוק בתי המרקחת התגברה משמעותית עד ששוויים צנח בחדות כאמור. לאחרונה זילברמן אף מכר בהפסד גם את מניותיו בבית מרקחת תיקון עולם וברשת בתי המרקחת השנייה שהקים, ליף (Leaf), שנכנסה למשבר וחדלה ברובה מפעילות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר