רשמית: רוני אלשיך הוא מפכ"ל המשטרה

המפכ"ל החדש: רוני אלשיך, סגן ראש השב"כ לשעבר, המכונה "השועל", מונה הבוקר (חמישי) לתפקיד המפקח הכללי של המשטרה וקיבל דרגות רנ"צ (רב ניצב). מעתה רנ"צ אלשיך הוא האחראי בין השאר על רדיפת צרכני הקנאביס בישראל. אלשיך טרם התייחס לנושא הקנאביס ומדיניות ההפללה.

לפני שלושה חודשים חשפנו לראשונה כי רוני אלשיך, אחד המפקדים הבולטים בשב"כ שגם היה מועמד לתפקיד ראש השב"כ החדש, הוא המועמד לתפקיד מפכ"ל משטרת ישראל – זאת לאחר שמועמדותו של גל הירש בוטלה.

הבוקר (חמישי 3.12) בטקס רשמי שנערך לכבוד המינוי, העניקו ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לבטחון פנים גלעד ארדן את הדרגות לרנ"צ אלשיך ובכך הפך הקצין המוערך למפקח הכללי של משטרת ישראל.

רוני אלשיך - מפכ"ל המשטרה
רנ"צ רוני אלשיך מקבל את דרגות מפכ"ל המשטרה

במהלך הטקס אמר אלשיך כי "בפרק הזמן שעמד לרשותי להכיר לעומק את הארגון מבפנים, למדתי עד כמה המשטרה מעוניינת בְשינוי, לפחות כמו מי שבחר בי להנהיג אותה. מצאתי בקרב מפקדי המשטרה בכלל ובקרב סגל הפיקוד הכללי בפרט – שותפי אמת לגיבוש תכנית פעולה ממוקדת ונחושה, אותה נניע יחד, כדי להצליח במשימה ולממש את ייעוד המשטרה, כי לאזרחי ישראל אין משטרה אחרת".

עוד הוא ציין כי "אנחנו כאן כדי לשרת. תפקידנו לשרת את האזרח הנורמטיבי שומר החוק, ולאפשר לו ביטחון אישי מיטבי לצד מלחמה נחושה ובלתי מתפשרת במי שבחר להגדיר עצמו כעבריין".

אלשיך מעולם לא התייחס לנושא הקנאביס ומדיניות רדיפת הצרכנים בישראל.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט