רשיונות קנאביס רפואי יוארכו בעקבות הקורונה – כך תעשו זאת

מטופלי קנאביס רפואי שתוקף רשיונם עומד לפוג יכולים להגיש בקשה ישירה, בהליך חריג, להארכת רישיונם, והיא תאושר - כל זאת על רקע משבר מגפת הקורונה ולבקשת מגזין קנאביס. להלן התנאים להארכת רישיון.

בעקבות בקשת מגזין קנאביס ולאור מגפת הקורונה יאשר משרד הבריאות חידוש רשיונות קנאביס רפואי למטופלים שרשיונם עומד לפוג, ללא צורך בבדיקה או אישור רופא, גם במסגרת האסדרה החדשה (מרשמים לבתי מרקחת).

על פי ההנחיות החדשות:

  • רשיונות של מטופלים עם עד 40 גרם בחודש יוארכו ב-6 חודשים.
  • רשיונות של מטופלים עם 50 עד 100 גרם בחודש יוארכו ב-3 חודשים.
  • רשיונות של מטופלים עם מעל 100 גרם יש לשלוח את כל המסמכים הרפואיים ואלו יוארכו באישור פרטני של המנהל.
  • במקרה של הסובלים מפוסט טראומה יש לשלוח את כל המסמכים הרפואיים גם כן עבור כל כמות.

עם זאת יש לשים לב כי הרשיונות לא יוארכו באופן אוטומטי, אלא רק לאחר הגשת בקשה ע”י בעל הרישיון שעומד לפוג.

לצורך הארכת רשיונות קנאביס רפואי יש לשלוח צילום של רישיון הקנאביס הרפואי לכתובת הדוא”ל של היק”ר [email protected] ולבקש חידוש/הארכת רישיון. כאמור, במקרה של הסובלים מפוסט טראומה יש לצרף את כל המסמכים הרפואיים כולל המלצת רופא מטפל.

מטופלים שמבקשים להעלות מינונים או לשנות צורת צריכה יצטרכו לצרף בקשה ספציפית בעניין זה ולהמתין לבחינה של אחד הרופאים המנהלים ביק”ר. גם במקרה זה יש לצרף לבקשה אישור רופא מטפל אם ניתן.

מדובר בהנחיות לשעת חירום בלבד, על רקע משבר מגפת הקורונה בישראל, ואלו יעודכנו בעת שיחול שינוי כך שמי שרשיון הקנאביס שלו עומד לפוג בחודשים הקרובים רצוי שימהר לעשות זאת בהקדם.

במקביל בעקבות משבר הקורונה הודיע משרד הבריאות כי הוא מכיר בענף הקנאביס הרפואי כ”שירותי חיוני” במסגרת תקנות “משק לשעת חירום” – כלומר הפעילות בענף תימשך כרגיל גם במקרה של סגר, בדומה לענף התרופות.

חברות הקנאביס מבהירות בתשובה לפניית המגזין כי הן תמשכנה בפעילות, כולל אספקת קנאביס רפואי עד הבית – גם למטופלים שנדבקו בקורונה ונמצאים בבידוד ביתי.

יש לציין כי בניגוד לשמועות ודיווחי כזב (“פייק ניוז”) לא הוכח שקנאביס מרפא או מסייע באופן כלשהו למניעת קורונה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר