טוען...

רשות ני”ע האמריקאית מזהירה מפני רמאים בתחום הקנאביס הרפואי

בניגוד לרשות ני”ע הישראלית ששותקת בינתיים למרות הודעות מפוקפקות של חברות ציבוריות בישראל בתחום הקנאביס הרפואי, הרשות האחראית על הבורסה האמריקאית מפרסמת כעת אזהרה מפורשת נגד נוכלים בענף.

בהודעה שפרסמה רשות ני”ע האמריקאית אתמול (ד’) מופיעה התראה מפני השקעה בעוסקים בתחום הקנאביס, שמפיצים הודעות לעיתונות, יוצרים “הייפ” בלתי מבוסס ומציגים הבטחות שווא – כל זאת על רקע התפתחות בועת הקנאביס בעולם הכלכלי.

הצהרת רשות ני”ע האמריקאית מגיעה על רקע הכרזה שלה על אכיפה נגד קרן השקעות מטקסס שהמייסד שלה “הונה משקיעים בעזרת הבטחות שווא על החזרים עצומים בעסקים הקשורים לקנאביס”. הרשות טוענת שמייסד הקרן השתמש בכסף שהשקיע הציבור כדי לרכוש לעצמו בגדי מעצבים ורכבי יוקרה.

בנוסף ציינו ברשות כי הם מקבלים באופן שוטף תלונות בנוגע לחברות ציבוריות בתחום הקנאביס וכן הציעו למשקיעים לבדוק היטב את הרקע של כל חברה, את הסטטוס החוקי המדויק בו הן נמצאות וכן לא להתייחס ברצינות לכל הודעה שמפורסמת בעיתונות ובמדיה.

רשות ני”ע האמריקאית פרסמה גם טיפים למשקיעים בתחום הקנאביס, בין השאר כי עליהם לבדוק היטב חברות המציגות החזרים גבוהים ללא סיכון וכן לחשוד בחברות ששינו את שמן או תחום עיסוקן מספר פעמים (בדומה למה שעשו כמה חברות ציבוריות בישראל).

“הודעות לעיתונות שנראות לא סבירות עשויות להיות ניסיון לניפוח מניות,” קבעו. “אם אתם שוקלים להשקיע בחברה הפועלת בתחום עסקי הקנאביס עליכם להבין שייתכן והחברה פועלת באופן פושע וזה עלול להשפיע על ערך השקעתכם”.

גם בישראל כאמור, כפי שחשפנו לראשונה במגזין, הצהירו חברות ציבוריות חדשות שרוצות להיכנס לתחום הקנאביס על דברים שכלל לא קרו.

אפילו בימים אלו ממש מפרסמות חברות שכאלו הודעות הרחוקות מהמציאות, כולל הסכמים לכאורה עם חברות בחו”ל או רישיונות שלכאורה ניתנו להם על ידי ממשלת ישראל לגידול קנאביס רפואי, כמו גם תיאורים מופרזים של גורמי מקצוע איתם הגיעו להסכמים לכאורה.

יחד עם זאת בישראל מלבד הבהרה שנתנה רשות ני”ע למגזין קנאביס לפני כארבעה חודשים על כך שהיא עוקבת אחר המתרחש, לא נמסר כל עדכון נוסף לגבי הגבלות כלשהן או ממצאים שעלו. “ברשות ני”ע הישראלית לא נוהגים למסור תגובות בכלל, ובפרט בתחום הקנאביס הרפואי,” אומר לנו עיתונאי כלכלי בעיתון גדול עימו שוחחנו.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר