מגלגל...

רשות המיסים: עלייה של 250% בתפיסות סמים

רשות המיסים הציגה בפני וועדת הכנסת את נתוני תפיסות הסמים בשנת 2013. על פי הדו”ח נרשמה עלייה של 250% אחוז בתפיסות הסמים לעומת 2012. עלייה גם בכמויות פטריות ההזיה, הקקטוסים וה-LSD.

וועדת המאבק בנגע הסמים של הכנסת התכנסה אתמול (ב’) בכדי לקבל מרשות המיסים את נתוני סיכום שנת 2013 על תפיסות הסמים.

על פי נתוני יחידות הסמים של רשות המיסים, אשר פועלות בכל מעברי הגבול ונמלי האוויר, הים והיבשה, כמו גם במרכזי חלוקת דואר וחבילות, במהלך שנת 2013 נרשמה עלייה של 250% אחוז בתפיסות הסמים בכלל וכן עלייה בנסיונות הברחת פטריות הזיה, קקטוסים הזייתיים ובולי LSD.

מוחמד ברכה
מוחמד ברכה, יו”ר הועדה

סה”כ נתפסו 717 ק”ג מריחואנה וחשיש, 50 ק”ג קוקאין, 16 ק”ג פטריות, 61,000 כדורי ‘יאבה’, 107 ק”ג סמי פיצוציות וכ-4,800 כדורי אקסטזי.

עוד דווח כי מרבית התפיסות התבצעו בנתב”ג וביחידת הדואר הארצית, כי עיקר נסיונות ההברחה מתבצעים בחודשי הקיץ וכי 68% אחוז מהתפיסות בוצעו על ידי יחידת הכלבנים.

רב-פקד אראלה פל כנפו, ראש חוליית מחקר סמים, סיפרה כי במהלך שנת 2013 נרשמה ירידה משמעותית בהברחות מריחואנה וחשיש מהגבול עם מצרים, זאת בעקבות הקמת גדר ההפרדה. עוד אמרה כי ההערכה היא שכעת יתפתח נתיב הברחות לאורך גבול ירדן.

כנפו ציינה עוד כי בעקבות הירידה בהברחות ממצרים, התרחב ענף גידול המריחואנה הביתי. “ענף גידול המריחואנה בשיטות הידרופוניות התרחב ואיכות הסם היא גבוהה,” אמרה.

נתונים אלו זהים לנתונים שהציגה רשות המיסים באמצע שנת 2013, וכפי שהערכנו אז, בעקבות מינויו של ח”כ מוחמד ברכה (“המלחמה בסמים היא מלחמת קודש”) לתפקיד יו”ר הוועדה לנגע הסמים במקומו של ח”כ טאלב אסנע (“המלחמה בסמים לא עובדת”), נרשמה עלייה במאבק בסמים.

ברכה, בניגוד לאסנע, ידוע במדיניות הקשוחה שלו כלפי שימוש בסמים. “אין דבר כזה סמים קלים,” אמר בחודש יוני 2013, לא לפני שח”כ בוז’י הרצוג הודיע כי “יש להילחם בכל ההתמכרויות, כולל אינטרנט והרחת טיפקס.”

ראו גם: דו”ח הסמים השנתי של ה-DEA מוכיח: המלחמה בסמים לא עובדת

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר