רשות הדואר בארה"ב לעיתונים: "אסור לפרסם מודעות קנאביס"

רשות הדואר הפדרלית בארה"ב מזהירה את העיתונים הגדולים במדינות הלגליזציה בהן הקנאביס חוקי, שלא לפרסם מודעות של עסקי קנאביס. ההצהרה באה בעקבות ניגוד לחוק הפדרלי שעדיין מגדיר את הקנאביס כחומר מסוכן ואסור.

רשות הדואר הפדרלית בפורטלנד שבמדינת אורגון, ארה"ב, שחררה הודעה לכלל העיתונים במדינות הלגליזציה, שאוסרת עליהם לפרסם מודעות של עסקי הקנאביס החוקיים, כך על פי הדיווח בארה"ב.

רשות הדואר: "אסור לפרסם קנאביס"

ההצהרה ששחררה הרשות מתבססת על סעיף בחוק הפדרלי שלא מתיר פרסום מודעות של חומרים אסורים המופיעים בפקודת הסמים המסוכנים. על פי סעיף זה, "מודעה בכל מדיה ציבורית, שמטרתה לחפש או להציע מכירה, קנייה או הפצה של חומר מבוקר" נחשבת להפרה של החוק הפדרלי.

רשות הדואר הפדרלית: "אסור לפרסם קנאביס"
רשות הדואר הפדרלית: "אסור לפרסם קנאביס"

מאחר והקנאביס נמצא בקטגוריה הראשונה והמסוכנת ביותר ברשימה (Schedule 1), עיתון שיפרסם מודעה של עסק כזה או אחר בתחום, מפר בעצם חוק פדרלי, ומפעיליו עלולים אפילו להישלח לריצוי תקופת מאסר קצרה.

חשוב לציין: מרבית העיתונים הפועלים כיום במדינות הלגליזציה מבססים הכנסות רבות על הקשר הטוב עם עסקי הקנאביס הטריים שצצים בכל פינה. כחלק מההודעה של רשות הדואר, הופיעה תזכורת עבור העיתונים שהם מפרים כבר עכשיו מספר חוקים שקיימים בנושא.

בפועל, העונש האמיתי ייפול על העיתונים הקטנים. הפרת החוק לא תגרור התייחסות או ענישה מצד השלטון, אך רשות הדואר תפסיק לחלוטין את החלוקה המסובסדת של עיתונים שיפרסמו מודעות אסורות.

העיתונים הגדולים שכבר היום מפעילים שירותי חלוקה משלהם, ימשיכו לתפקד כרגיל ואפילו לשגשג קצת על חשבון המתחרים הישנים. הקטנים – יפלו בין הכיסאות ויאלצו לוותר על המודעות או החלוקה.

בתגובה להודעה, אמר חבר הקונגרס תומך הלגליזציה ארל בלומנאוור (Earl Blumenauer), שקרא לפני שבועיים להתפטרותו של ראש ה-DEA צ'אק רוזנברג, כי הוא ירד לעומקו של העניין. לטענתו, ההודעה של רשות הדואר היא "פרשנות עתיקה ומוטעית לחוק הפדרלי".

ראו עוד:
שופט הטיל קנס של 1$ על אדם שגידל 30 שתילי קנאביס
ארה"ב: קצין משטרה הודח לאחר שענד סיכה בעד לגליזציה
בית משפט בארה"ב: THC בדם אינו מוכיח נהיגה תחת השפעה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט