מגלגל...

רע”מ נגד חוקי הקנאביס – ההצעה לאי הפללה ירדה מסדר היום

בתום שבועיים של דיונים החליטה מועצת השורא להורות לרע"מ להתנגד לכל הקלה בחוקי הקנאביס. המשמעות: אין רוב להצעת החוק לאי הפללה שהיתה אמורה לעלות להצבעה ביום ד' השבוע. בשלב זה ההצבעה מבוטלת אלא אם הליכוד יסכימו להצמיד את הצעת החוק שלהם לזו של ח"כ השכל

בתום שבועיים של דיונים פנימיים הוחלט במפלגת רע”מ להצביע נגד הצעת החוק לאי הפללת צרכני קנאביס ולמעשה לכל הקלה בחוקי הקנאביס הנוכחיים, כך נודע למגזין קנאביס. בשלב זה הצעת החוק ירדה מסדר היום של המליאה.

המשמעות של החלטה כזו היא שהקואליציה לא תעלה כנראה להצבעה ביום ד’ את הצעת החוק לאי הפללה כפי שהיה מתוכנן, ולמעשה לא תוכל להעביר הקלות בחוקי הקנאביס בכלל, ללא תמיכת הליכוד מהאופוזיציה.

הפתרון האפשרי הוא תמיכה של הליכוד שתתאפשר רק אם הליכוד יסכימו להצמיד את הצעת החוק שהגיש היום ח”כ יואב קיש לאי הפללה. אם הצעת החוק של קיש תוצמד לזו של השכל, ניתן יהיה להעבירן יחדיו ברוב מוחץ.

עם זאת, בשלב זה אף אחד בליכוד לא מוכן להסכים להצמדת הצעות החוק. בקואליציה אין התנגדות עקרונית לכך, כך מבדיקת מגזין קנאביס.

מצד שני, יש גם מי שמתעקשים שאם הקואליציה והליכוד “יעזו” לבסוף להצמיד את הצעות החוק ולהביא להקלה בחוקי הקנאביס בסיוע האופוזיציה ובניגוד לעמדת רע”מ, רע”מ עשויה אף להביא להפלת הממשלה.

סעיד אלחרומי עם מנסור עבאס - מפלגת רע"מ (צילום: דוברות הכנסת)
נגד הקלה בחוקי הקנאביס (חברי רע”מ ח”כ סעיד אלחרומי וח”כ מנסור עבאס – צילום: דוברות הכנסת)

החלטת רע”מ באה לאחר החלטת מועצת השורא – המועצה בה חברים אנשי דת של התנועה האסלאמית והיא שקובעת את מדיניות מפלגת רע”מ והחלטותיה מחייבות את המפלגה בדומה למועצת חכמי התורה של הציבור החרדי.

כזכור, הצעת החוק לאי הפללת צרכני קנאביס עלתה לפני שבועיים להצבעה אך רגע לפני ההצבעה ביקש יו”ר רע”מ ח”כ מנסור עבאס שבועיים נוספים כדי לדון בסוגייה בטרם יאלצו הוא וחבריו למפלגה להצביע נגד.

ח”כ השכל קיבלה את הבקשה והשבוע (ד’) ההצעה היתה אמורה לעלות שוב להצבעה. בעקבות החלטת מועצת השורא כעת בוטלה כאמור ההצבעה ביום רביעי ולא ידוע מתי אם בכלל היא תעלה שוב.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר