רמת השרון: 650 שתילי קנאביס במרתף דירת המשפחה

בית גידול ובו מאות שתילי קנאביס נחשף הבוקר ברמת השרון – במה שנראה כמו אחד המאמצים העיקשים ביותר של המשטרה למיגור תופעת הגידול הביתי בישראל. “שווי התפיסה מיליוני שקלים,” מדווחת המשטרה. “הריח החריף שעלה מקומת המרתף הגיע גם לקומות העליונות,” דווח.

המשטרה משיקעה בשבועות האחרונים מאמצים בלתי רגילים בחשיפת בתי גידול קנאביס בלתי חוקיים. רק הבוקר דווח על עשרות שתילים שנתפסו אמש בבניין קופת חולים בחולון, והבוקר (א’) מדווחת המשטרה על תפיסה נוספת – גדולה יותר – של 650 שתילי מריחואנה בלתי חוקיים בבית ברמת השרון.

על פי דיווח המשטרה, השתילים נתפסו בקומת מרתף בווילה במרכז רמה”ש ושווים הכולל נאמד במיליוני שקלים. בלשים מתחנת גלילות בפיקודו של סנ”צ אבי ברסאנו חשפו את 650 השתילים והחרימו גם ציוד גידול ותאורה שהיו במקום.

650 שתילי מריחואנה רמת השרון

על פי הדיווח: “מעבדת הידרו שהכילה מאות שתילים נתפסה היום (ראשון) בקומת מרתף בווילה במרכז רמת השרון, אשר שוויה נאמד במיליוני שקלים. בלשים ממחלק הבילוש של תחנת גלילות, בפיקודו של סגן-ניצב אבי ברסאנו, מצאו במקום כ-650 שתילים של קנאביס. במקום נתפסו גם ציוד תאורה מתקדם, חומרי דישון, מערכת מיזוג אוויר ותעלות אוורור. חשוד בן 34 ששהה בבית באותה העת, ומתגורר בו עם משפחתו בחודשים האחרונים, נלקח לחקירה.”

“הריח החריף שעלה מקומת המרתף הגיע גם לקומות העליונות של הבית שם התגוררו ילדיו של החשוד, ארבעה קטינים כולם מתחת לגיל 10. הם לא ידעו כי מתחת לחדרם פועלת מעבדה גדולה לייצור סמים,” דווח. “כשירדו הבלשים בגרם המדרגות נתקלו בצעצועי ילדים שהיו פזורים לכל עבר. בסוף מסדרון קצר, מאחורי דלת עץ מצאו מעבדת הידרו שהכילה כ-650 שתילים. במקום נתפסו גם ציוד תאורה מתקדם, חומרי דישון, מערכת מיזוג אוויר ותעלות אוורור. שווי הסמים והציוד מוערכים בסכום מיליוני ש”ח.”

650 שתילי מריחואנה רמת השרון

במהלך החיפוש מצאו השוטרים כי צריכת החשמל לא נרשמה בשעון המיועד לצורך כך, זאת לאחר שבארון החשמל נמצאו חיבורים פירטיים. שווי החשמל בו נעשה שימוש ולא דווח נעמד בסכום של עשרות אלפי שקלים ונציגי חברת החשמל נקראו לבדוק את החיבורים. החשוד, בן 34, תושב המרכז שהיה בבית אותה עת ומתגורר בו עם בני משפחתו בחודשים האחרונים, נעצר להמשך חקירה.

יהודה דהן
תנ”צ יהודה דהן, מפקד מרחב ירקון

תנ”צ יהודה דהן מפקד מרחב ירקון: “אנו מנהלים מלחמה מתמדת כנגד תופעת הסמים. מאחורי הסמים עומדים גורמים עברייניים שתוצרתם מגיעה לבסוף לרחובות ונמכרת הן לבגירים והן לקטינים. אנו נמשיך בפעילות ככל שיידרש ונשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להעמיד לדין את פורעי החוק.”

רמת השרון היא אחד המוקדים המרכזיים לתפיסות בתי גידול בלתי חוקיים. בחודש שעבר נתפס עציץ אחד בדירה פרטית ולפני חודשיים נתפסו 100 שתילים בעליית גג בדירה בעיר.

מכת הפשיטות החריגה באה במקביל להצהרות של בכירים במשטרה על כך ש”ישראל הפכה למעצמת גידול קנאביס” (ראו כאן). בעקבות העלייה בכמות התפיסות אף דיווחה המשטרה על “יובש” צפוי בשוק המריחואנה.

בעקבות ה”יובש” יצאו ב-2.5 תומכי הקנאביס בישראל ל”מצעד הקנאביס הבינלאומי” (כל הפרטים כאן).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר