רם עמנואל בעד הפסקת הפללה של צרכני מריחואנה

רם עמנואל, מי שהיה יועצו הקרוב של ברק אובמה והיום בתפקיד ראש עיריית שיקגו, מודיע כי הוא בעד הפסקת הפללה של צרכני מריחואנה (דה-קרימינליזציה)

עדכון: אמש (21.06), אישרה מועצת העיר שיקגו את ההצעה של רם עמנואל ברוב של 12 מול 1. בשבוע הבא תעלה ההצעה לאישור סופי.

לפי ההצעה של עמנואל, שוטרים בשיקגו יוכלו להטיל קנסות מידיים של 100$-500$ על מי שנתפס כשברשותו עד 15 גרם של מריחואנה, אך לא תהיה הפללה של צרכנים ולא ייפתחו תיקים במשטרה בגין שימוש במריחואנה או חשיש.

רם עמנואל

בהצהרה שפירסם ב-15.06 אמר עמנואל: “כשההצעה לשינוי בחוק עלתה לראשונה, פניתי אל משטרת שיקגו ודרשתי לקיים תחקיר מפורט ויסודי בעניין הפסקת ההפללה והשפעתה על בטחון הציבור וכן על תקציבי האכיפה. על סמך מסקנות התחקיר החלטנו להעביר הצעה לשינוי בחוק שיאפשר לשוטרים לפנות זמן למטרות חשובות יותר ובמקביל ייתן לנו אפשרות לבחון האם השינוי בחוק מזיק או מועיל.”

החוק בשיקגו היום קובע כי אחזקה של מריחואנה עלולה להוביל לעד 6 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי של 1,500$ דולר.

לפי נתוני משטרת שיקגו, במהלך שנת 2011 בוצעו יותר מ-18,000 מעצרים בגין אחזקה של מריחואנה בכמות של פחות מ-10 גרם. כל מעצר כזה דורש עבודה של 4 שוטרים לפחות וזהו נטל כבד ביותר שמצטרף לנטל על בתי המשפט שעמוסים בתיקים בנוגע לאחזקת מריחואנה בכמויות קטנות.

בכיר במשטרת שיקגו העריך כי בעקבות החוק החדש יתפנו למשטרת שיקגו מעל 20,000 שעות עבודת-משטרה ששוות להערכתו כמיליון דולר חסכון.

הדיווח בחדשות בשיקגו:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר