בהלה בקולורדו: רכיבי קנאביס נתגלו במי הברזים

ייתכן שעיירה שלמה נמצאת מזה זמן מה תחת השפעת קנאביס, זאת לאחר ששרידי THC נתגלו במערכת המים הראשית של ‘הוגו’ שבמרכז קולורדו, ארה”ב. אזהרה חמורה מפני שתייה, בישול ואפילו רחצה במי הברזים פורסמה מטעם העירייה. “המקור כנראה בבאר מים באזור,” נמסר.

שבוע אחרי הדיווח על תינוקות בקולורדו שנולדים עם רכיבי קנאביס בדמם, מדווחות רשתות התקשורת בארה”ב על שרידי THC, הרכיב הפסיכואקטיבי בקנאביס, נתגלו אמש (ה’) במערכת המים הציבורית של העיירה ‘הוגו’ שבמרכז קולורדו, שם הקנאביס חוקי מזה כ-3 שנים.

בעקבות הממצאים פרסמה העירייה הודעה מיוחדת בה הזהירה את התושבים שלא ישתו, יתרחצו או יבשלו עם מי הברזים.

בציוץ של משרד המרשל המקומי דווח שבקרוב יהיו מים נקיים. “H20 [הנוסחה הכימית של מים] טרי כבר בדרך,” נכתב בהודעה בה הובטחה גם אספקת בקבוקי מים מינרליים.

“אנו מבקשים מכולם בהוגו להימנע מלשתות, לבשל ולהתרחץ עם מי הוגו,” נמסר בהודעה הרשמית. “בשלב זה חוקרים בוחנים ומעריכים את המצב מול הרשויות המחוזיות והפדרליות. השימוש בטוח בחדר השירותים, אבל עד שיגיע מידע נוסף, מתוך מחוייבות לבטיחות, הימנעו מלשתות את מי העיירה הוגו. מים טריים כבר בדרך לקהילה.”

לאור הממצאים, שייתכן וגרמו לעיירה שלמה להיות תחת השפעה מסויימת לתקופה כלשהי, התכנסו נציגי העירייה, המדינה והמחוז והחלו לטפל בבעיה, הראשונה מסוגה עד כה. “אנחנו עובדים על זה,” זה כל מה שהיה מוכן לומר ראש העיר, כך על פי הדיווח.

דוברת המחלקה לבטחון פנים של קולורדו מסרה שמקור הבעיה ככל הנראה בבאר מים באזור. “יש לנו צוותים שנמצאים בדרכם למקום כדי לספק תמיכה ולהבין מה קורה שם בדיוק,” אמרה. “הבנו שישנו זיהום כלשהו, אבל איננו יודעים עדיין מה זה בדיוק.”

כזכור מחקר שפורסם בתחילת השנה כבר מצא שגם באוויר שאנחנו נושמים יש שרידים של מגוון סוגי סמים שונים, ובעיקר THC.

עדכון (א’, 24.7): בדיקות גילו לבסוף שלא היה כל THC במים.

ראו גם:
שוטרים שרפו מריחואנה – כל השכונה התמסטלה
חדש: מי CBD – קנאביס רפואי בבקבוק

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר