רישיון הפעילות של “תיקון עולם” הוארך עד סוף 2019

4 ימים לפני תום תוקף הרישיון שלה מאשר משרד הבריאות לחברת "תיקון עולם" להמשיך בפעילות עד סוף שנת 2019. החברה מבקשת מנגד הארכה של שנה נוספת על מנת להספיק למצוא רוכש למניות לאחר שבעל החברה נפסל מלהחזיק בה.

משרד הבריאות אישר כי רישיון הפעילות של “תיקון עולם” בענף הקנאביס הרפואי, שעתיד לפוג בעוד כארבעה ימים, יוארך בארבעה חודשים נוספים עד 31.12.19. במקביל רשיון הגידול יוארך עד 31.11.19 על מנת לאפשר מחזור גידול נוסף.

בשבועות האחרונים מנהלים נציגי משרד הבריאות משא ומתן עם הנהלת תיקון עולם, הדורשת הארכה של שנה לפחות, על מנת למצוא רוכש חדש לחברה.

כשלב ביניים הוחלט להאריך את הרישיון של החברה לגידול קנאביס בחווה בכפר יהושע ב-3 חודשים בלבד ואת הרישיון לאספקה ב-4 חודשים, במהלכם אמורה החברה להצליח למכור את חלקו (70%) של בעל המניות הראשי, צחי כהן, לגורם אחר – כך פירסם לראשונה כתב גלי צה”ל בתכניתו של רינו צרור.

בהודעה שנשלחה לחברה נכתב כי רשיונם להחזקה ואספקה יוארך כאמור עד סוף 2019 וכי “ייצור מוצרים אחרי 31.8, שנעשה כעת להבנתנו בחברת בזלת, יעשה רק בתנאי IMC-GMP (כפי שמונחים לפעול כל העוסקים)”.

לאורך התקופה החברה לא תוכל לקבל מטופלים חדשים וגם לא מעבר-ספק של מטופלים ותיקים מהאסדרה הישנה, ותמשיך לספק בעיקר שמני קנאביס רפואי לכ-1,000 ילדים אוטיסטים ואפילפטים וכן תפרחות ושמנים לכ-1,500 מטופלים נוספים שנותרו אצלם.

משרד הבריאות מחייב את כהן למכור את חלקו בחברה לאחר שהמשטרה העבירה לרשותו מידע מודיעיני חסוי. החברה עתרה לבית המשפט, שקבע כי לאור המידע המודיעיני לא יוכל כהן להחזיק בבעלות על חברה בתחום הקנאביס הרפואי בישראל.

משרד הבריאות דורש מכהן למכור לפחות 65% מאחזקותיו ב”תיקון עולם ישראל” כך שישאר עם פחות מ-5% לכל היותר. נכון להיום במשא ומתן שהתחיל כהן לנהל עם גורמים בענף הוא מבקש סכום של מעל 100 מיליון דולר עבור מניותיו בתיקון עולם.

“תיקון עולם” היא חברת הקנאביס הראשונה בישראל ומהגורמים המובילים להתפתחות הענף גם בעולם. היא היתה לאורך כל השנים הגדולה ביותר והחזיקה בנתח של כ-50% מהשוק ואף יותר. לפני כחמישה חודשים הוחלט לעצור את פעילות החברה וכל מטופליה הועברו לחברות אחרות.

כפי שפורסם לראשונה במגזין קנאביס גם חברת “בטר” שרישיונה עמד לפוג גם כן ב-31.8 קיבלה אף היא הארכה זמנית של הרישיון עד סוף השנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר