ריאלייז ליגלייז: קליפ לגליזציה חדש / שושה אוניימה וד”ר רגאיי

אחרי שטיפלה בעצמה בקנאביס רפואי בעקבות מחלת הסרטן שפקדה אותה, הרגישה הזמרת שושה אוניימה צורך לשתף את העולם במה שעל ליבה ועשתה זאת באמצעות שיר וקליפ אנימציה שנון ומקורי

זהו סיפור מרתק המהווה עדות נוספת לכך שהפתרון והמזור לסבלם של חולים רבים יכול לבוא מצמח טבעי, זול ובריא וכי מה שהרפואה הקונבציונלית לא הצליחה להשיג – השיגו כמה שאכטות ועשייה אמנותית.

שושה
שושה אוניימה

לפני כמעט שלוש שנים קיבלה שושה אוניימה את הבשורה הקשה מהרופא על כך שתוצאות הבדיקות מצביעות על גידול סרטני אגרסיבי ברגל. היא הייתה אז בת 26 ואמא צעירה ל-2 ילדים קטנים.

כמו רבים וטובים לפניה זכתה שושה לטעום ממגוון קוקטיילים צבעוניים של תרופות מרשם שונות אשר היו אמורות לעזור לה להתמודד עם המחלה ועם הכאבים הנלווים לטיפול הכימותרפי.

אבל גם במקרה הזה, כמו בהרבה מקרים אחרים, נראה היה שהכדורים לא ממש עשו את העבודה ולמעשה רק החמירו את מצבה של שושה. הבדיקות הבאות הראו כי הגידול הסרטני ממשיך להתפתח וכעת הוא אף שולח גרורות גם לאזור הריאות, עד שבשלב מסוים נאלץ הרופא להודיע לה שנותרה לה שנה אחת לחיות.

גם זה בטח יעניין אותך

הערכת המצב הפסימית של הרופאים לא גרמה לשושה להרים ידיים ובמקום זאת היא החליפה את הטיפול התרופתי בטיפול בקנאביס רפואי והייתה נחושה בדעתה להמשיך ליצור מוסיקה ולשיר – למרות גרורות הסרטן בריאות, שללא ספק הקשו מאוד גם על היכולות הווקאליות שלה.

עטיפת הדיסק

שושה הרגישה כי השימוש בצמח הקנאביס אמנם השפיע לטובה על מצבה, אולם העיסוק בילדים ושאר קשיי החיים הביאו לכך שרק מדי פעם היא חשה בנוח להדליק לעצמה ג’וינט באווירה נינוחה ובלי דאגות ומטרדים על הראש.

כעבור כמה חודשים היא החליטה לעזוב את הדירה במרכז ולחזור לחיק המשפחה בצפון הארץ, מתוך תקווה כי האווירה, השלווה והנוכחות המשפחתית, יגרמו לשיפור במצב רוחה ויאפשרו לה לשאוף קצת יותר קנאביס לבריאות.

הצפון תמיד ירוק יותר

המעבר המיוחל לגליל העליון הסתמן כהימור מוצלח: שושה התאקלמה בסביבה מהר מאוד, היא הכירה חברים חדשים, חידשה קשרים עם ידידים ותיקים, עישנה הרבה יותר קנאביס רפואי והכי חשוב – היא חזרה ליצור ולהתעסק במוסיקה שהיא כל-כך אוהבת.

חודשים ספורים לאחר המעבר צפונה חל שיפור במצבה הרפואי ולראשונה מאז פרוץ המחלה הצביעו הבדיקות על הפסקת התפשטות הגידול בגוף.

מי אמר שכל הדוקטורים בישראל מתנגדים לקנאביס? ד"ר רגאיי בפעולה
מי אמר שכל הדוקטורים בישראל מתנגדים לקנאביס? ד”ר רגאיי בפעולה

כחלק מתהליך ההחלמה החליטה שושה שהיא רוצה לשתף את העולם בחוויה האישית שלה מהטיפול בקנאביס ובתור זמרת-יוצרת היא בחרה באופן טבעי בכתיבה ושירה כאמצעי יעיל למטרה.

לשם כך נעזרה שושה בכמה חברים: ד”ר רגאיי, יוצר ומפיק מוסיקלי וממייסדי סצנת הרגאיי בישראל, יחד עם “סיסטר דנדו” שדאגו ללוות את שושה מרגע שנחתה בצפון ודירבנו אותה להמשיך לכתוב ולשיר כחלק מהתרפיה הקבועה.

ד”ר רגאיי “השאיל” את אחד הלחנים של חברו היוצר הישראלי Mr.Vibes (שגם ניגן על כל הכלים ביצירה שתשמעו עוד רגע), שושה הקשיבה למנגינת השיר (שבמקור נקרא “אחוות האוהדים” ועסק ביציעי הכדורגל), לקחה אותה לכיוון אחר ושזרה בה מילים חזקות ביותר בהשראת התנסות הקנאביס שלה.

התוצאה הייתה משביעת רצון: ליריקה כנה ומעוררת מחשבה שהתמזגה היטב עם המקצב. אבל לצורך הפקת הקליפ ביקשו החברים למצוא דרך ויזואלית מקורית שתעביר את המסר החשוב – הם פנו לאיתי ארבל, בוגר המחלקה לאנימציה במכללת תל-חי, ששידרג את הפרויקט בזכות אנימציה שנונה ומושקעת.

צפו בקליפ Realize & Legalize:

אלו מבינכם שאהבו את השיר ומחפשים להרחיב את אופקיהם במוסיקת הרגאיי מהארץ והעולם, מוזמנים להאזין לרצועה השבועית של ד”ר רגאיי ברדיו קול הגליל העליון (105.3) בכל יום שלישי מ-22:00 עד חצות. באותה נשימה נפרגן גם לאיתי ארבל שמגיש באותה תחנה תכנית שבועית בשם “תחייכו ותגבירו” מידי יום רביעי בין השעות 18:00-19:00.

בנוסף לצפייה בקליפ ניתן להוריד את רצועת האודיו של השיר מאתר Bandcamp כאן.

ראו גם: האזינו לשיר הלגליזציה החדש של אינפקטד משרום והדג נחש
ראו גם: מתעוררים – קליפ לגליזציה חדש
ראו גם: קשקושי רחוב – קומיקס לגליזציה קצר
ראו גם: מה אם גזר היה לא חוקי?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר