“רוצים לגליזציה? תתפקדו למרצ”: חגי הילמן קורא לתומכי הקנאביס להצטרף למאבק

האם בבחירות הבאות נזכה לראות חבר כנסת שנבחר לתפקיד על טהרת התמיכה בקנאביס ולגליזציה? חגי הילמן, יו”ר שולחן מגדלי הקנאביס הרפואי, הציג מועמדותו לפריימריז של מפלגת ‘מרצ’ ומניף את דגל הקנאביס והלגליזציה בגאון. “רוצים לגליזציה? תתפקדו למרצ!” הוא אומר.

תנועת “דור האמת“, אשר פעלה במשך קרוב לשנתיים בקריאה לתומכי הקנאביס והלגליזציה להתפקד לשתי המפלגות הגדולות, כשלה במאמציה להביא את מספר המתפקדים הנדרש לייצור גוש משפיע ב’ליכוד’ וב’עבודה’ ולאחרונה הודיעה כי היא פורשת מהקריאה להתפקדות למפלגת העבודה.

חגי הילמן
חגי הילמן

חגי הילמן, יו”ר שולחן מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל, ינסה כעת להביא את התומכים במאבק להצטרף אליו ולסייע בבחירתו לרשימת מפלגת ‘מרצ’ בבחירות לכנסת ה-20.

הילמן, בן 48, נשוי ואב לשלושה, יליד מושב עין עירון ודור שלישי למשפחה של חקלאים, הוא ממייסדי תחום הקנאביס הרפואי בישראל ויו”ר פורום המגדלים. הוא בוגר יחידה מובחרת בצה”ל ובמשך 3 שנים התנדב במרכז השיקום והגמילה “כפר איזון” שבקיבוץ שדות ים.

באתר החדש שפתח לרגל היוזמה, ובו קישורים למידע וסרטים בנושא קנאביס ולגליזציה, הוא כותב: “אני איש עשייה וחזון שלא מפחד להגיד את שעל ליבו, לעמוד מול גופים גדולים ותאגידים ולעשות צעדים מרחיקי לכת שמקרבים אותנו אל המטרה.”

ואכן, הילמן אינו חושש להיאבק בחזקים שבגופי הממשלה ובימים אלו מוביל את המאבק כנגד מינויה של חברת “שראל” לאחראית הבלעדית על ענף הקנאביס הרפואי בישראל.

כפי הנראה בחר הילמן להתמודד במסגרת מפלגת ‘מרצ’ מאחר ומפלגות העבודה והליכוד גדולות מדי, וכדי להצליח להשפיע מתוכן יש לגייס אלפים רבים של תומכים – כפי שניסתה תנועת ‘דור האמת’ כאמור. מרצ היא מפלגה קטנה עדיין ובעזרת התפקדות של מאות בודדות של תומכים מקווה הילמן להצליח ולהיבחר למקום ריאלי ברשימת המפלגה לבחירות הבאות. כזכור, בבחירות האחרונות קיבלה מרצ 6 מנדטים ועל פי סקרים אחרונים נראה שתגיע עד לכ-12 מנדטים בבחירות הבאות.

“רוצים לגליזציה? תתפקדו למרצ”

“במהלך שנות קיומה, מרצ הוכיחה באופן עקבי שנושא חופש הפרט עומד בראש מעייניה,” כותב הילמן באתר החדש שפתח לטובת המהלך. “בשנים האחרונות מרצ התגייסה באופן פעיל למען הסדרת הקנאביס בישראל, הגישה הצעות חוק בנושא ואף השתתפה באופן רשמי בהפגנות.”

אתר האינטרנט של חגי הילמן - לוחם חופש
אתר האינטרנט של חגי הילמן – “לוחם חופש”

“חגי הילמן יהווה כוח לחימה רציני שיתווסף למרצ בבחירות הבאות כדי לפעול למען הסדרת תחום הקנאביס בישראל, כחלק מתפיסת עולם כוללת של שוויון, הגינות וחופש הפרט,” נכתב באתר. “על מנת להגשים מטרות אלו, חגי הילמן מבקש את עזרתכם בהתפקדות למפלגה, כדי להכניס לכנסת לוחם חופש, איש חזון ומעש שיניע את העגלה קדימה.”

“כמו בקולורדו”

הילמן מתכוון להוביל את המאבק ללגליזציה ושם לו כדוגמה את “מודל קולורדו”, המדינה הראשונה בארה”ב ובעולם בה נמכר קנאביס באופן חוקי בחנויות לגיטימיות ומאושרות.

“כמה אדם צריך להיות חולה כדי שמשרד הבריאות יואיל בטובו לאשר לו לתת מזור למכאוביו?” הוא כותב. “כמה סבל אדם צריך לעבור כדי לחדש את רישיון השימוש בקנאביס הנכסף שכבר ניתן לו, למרות שמצבו הבריאותי לא השתפר ואף התדרדר? כמה אנשים ישרים מן הישוב יאלצו עוד לעבור השפלה מידי המשטרה, והליכים פליליים שישבשו את חייהם באופן קיצוני, רק בגלל שעישנו קנאביס?”

קנאביס בקולורדו
קנאביס חוקי בקולורדו

“כמה עוד מחקרים, כתבות, ניסויים, ומדינות נאורות שמשנות את מדיניותן יידרשו כדי שממשלת ישראל תבין שנחוץ כאן שינוי,” ממשיך הילמן. “ממשלת ישראל מוציאה סכומי עתק על מלחמה עקרה, מטופשת, לא צודקת וחסרת סיכוי נגד מעשני הקנאביס.”

לוחם חופש

בדף הפייסבוק שלו, שנפתח לפני מספר ימים, מכנה עצמו הילמן “לוחם חופש” ובאתר האינטרנט הוא קורא: “להיות עם חופשי בארצנו”.

“צריך לשים לזה סוף וזה הזמן לעשות את זה,” הוא אומר. “צריך לעשות מהלך. זה קרה בקולורדו ובוושינגטון, זה עומד לקרות במדינות רבות נוספות, וזה חייב לקרות גם כאן!”

“אני קורא לכם להתפקד למרצ ולאפשר לי לנהל את המאבק של כולנו,” הוא מסכם.

לכניסה לדף הפייסבוק החדש של חגי הילמן לחצו כאן.
לכניסה לאתר האינטרנט שנפתח עבור המאבק לחצו כאן.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט