רופא קנאביס נוסף הפסיק פעילות – הפתרון לחולים: הארכה מנהלית

ד”ר נצר חירם, שסיפק עד היום שירות לעשרות מטופלי קנאביס לפחות, פרש במפתיע מהתפקיד, סגר את הטלפון ואינו מגיע למרפאה. “הוא פשוט נעלם לי,” דיווחה מטופלת. “אני כרגע לא זמין בעקבות תפקיד ניהולי חדש ואעדכן אם יהיה שינוי,” הסביר. הפתרון לחולים שרישיונם פג: הגשת בקשה ל”הארכה מנהלית”.

עשרות מטופלי קנאביס רפואי נמצאים בבעיית חידוש רישיונם עקב הפסקת פעילות של רופאים בתחום, שנהגו לחתום להם על המלצות להארכת הרישיון.

לאחר שחשפנו אתמול (ב’) את דבר הדחתו של ד”ר גיל מורלי על ידי משרד הבריאות עקב “מתירנות יתר” לכאורה, הגיעו למערכת המגזין תלונות על הפסקת פעילותו של רופא נוסף.

נצר חירם
“יש עליי עומס” – ד”ר נצר חירם

מסתבר הבוקר (ג’) שגם ד”ר נצר חירם, רופא משפחה שנהג להמליץ על קנאביס לסובלים מכאב, אינו עונה לטלפונים ולא מגיע עוד למרפאה בה טיפל בעשרות סובלים מכאב.

“בעקבות הכתבה שלכם על ד”ר מורלי רציתי לעדכן שגם הרופא שלי, ד”ר נצר חירם, נעלם,” כתב לנו מטופל של הרופא. “מעל חודש שהוא לא עונה לפלאפונים, מיילים ואפילו למרפאה שלו הוא אינו מגיע”.

בדקנו עם ד”ר חירם האם משרד הבריאות הדיח גם אותו, אך במקרה זה לדבריו לא מדובר בהדחה אלא בהחלטה שלו לעצור את הפעילות עקב עומס.

“במקרה שלי זה לא קשור להנחיה של משרד הבריאות, פשוט יש עליי עומס גדול בתפקיד ניהולי חדש שגוזל ממני המון זמן ולכן אני לא יכול לקבל עוד מטופלים,” מסר.

להערכתו של הרופא הוא לא צפוי לשוב לפעילות, בודאי לא בחודש הקרוב, אם לא יותר מזה. “כרגע אני לא יודע להגיד מה תהיה ההתנהלות,” אמר.

לפיכך מטופלים של הרופאים ד”ר מורלי וד”ר חירם שנותרו ללא מענה ורישיונם עומד לפוג, נדרשים לשלוח בהקדם פקס ליק”ר (היחידה לקנאביס רפואי) ובו לדרוש “הארכה מנהלית”.

“הארכה מנהלית” של כמה חודשים, כך מבדיקת המגזין עבור המטופלים, תינתן למי שלא באשמתו אינו יכול לשלוח המלצה מרופא, עקב פרישתו או הדחתו מהתפקיד.

בהחלט ייתכן שאחד הדברים שגוזלים את זמנו של ד”ר חירם הוא פיתוח אפליקציה חדשה עליה דיווחנו בשבוע שעבר, שמפתחיה מקווים שתחליף את ה”ינשוף” לבדיקת נהיגה, כולל עבור צרכני ומטופלי קנאביס רפואי.

חדשות