מגלגל...

רופא תובע מאכערים שלא שילמו עמלה עבור רישיונות קנאביס רפואי

רופא הקנאביס ד"ר יעקב פוגלמן, שפעילותו בתחום הופסקה זה מכבר בהוראת משרד הבריאות, הגיש לבית המשפט תביעה נגד הדר ואילן אבוחצירא, הבעלים של שירות "הדר קר", בטענה שלא שילמו לו תמורה על ניפוק רישיונות קנאביס רפואי של מטופלים שהם העבירו אליו. לטענתם הוא זה שגרם להם נזק כאשר פעילותו נעצרה

ד”ר יעקב פוגלמן, שהיה אחד מרופאי הקנאביס הפעילים והמצליחים ביותר בישראל עד שמשרד הבריאות עצר את פעילותו בתחום זה, הגיש לאחרונה לבית המשפט תביעה נגד הדר אבוחצירא, הבעלים של חברת הדר ייבוא ושיווק בע”מ, ונגד בעלה אילן אבוחצירא, בגין כספים שלא שולמו לו לטענתו.

על פי כתב התביעה, בני הזוג אבוחצירא, שפעלו תחת שם המותג “הדר קר” כמעין “מאכערים” המתווכים בין מטופלים המעוניינים ברישיון קנאביס רפואי, לרופאים המנפקים רישיונות, כולל לפוגלמן עצמו, לא שילמו לו חלק מהכסף שהם היו חייבים לו עבור ניפוק וחידוש הרישיונות כנדרש, בסכום של 10,000 שקלים בסך הכל.

על פי ההסכם שנחתם בין ד”ר פוגלמן לאבוחצירא במהלך שנת 2021, נקבע כי הרופא יקבל 1,000 ש”ח (שבהמשך עלו ל-1,200 ש”ח) לכל רישיון חדש, ו-400 ש”ח לכל חידוש רישיון. לדבריו, החוב נצבר לגבי חודש ספטמבר 2021 במהלכו הוא ניפק רישיון אחד ו-22 חידושים, בסך של 10,000 ש”ח כאמור, שאבוחצירא לא שילמו לו.

“הנתבעים לא כפרו בחובתם לשלם את הסך של 10,000 ש”ח, אך ביקשו ארכה של ‘חודשיים-שלושה’,” כותב פוגלמן בכתב התביעה, “ברם, הנתבעים לא שילמו מעולם (ולבסוף) סירבו לשלם ואף איימו בתביעה.”

לגיבוי טענותיו צירף ד”ר פוגלמן את תוכן ההתכתבות בוואסטאפ בין בנו, אסף פוגלמן, שעבד עמו, לבין אבוחצירא, שבתשובה לדרישת התשלום השיב: “אתה רציני איתי? אנחנו צריכים לתבוע אותכם אתה יודע איזה נזק עשיתם לנו בעסק ומול הלקוחות שלנו (השגיאות במקור)”.

כוונתו של אבוחצירא בטענותיו על “הנזק” שנגרם להם כביכול, היא כמובן בהקשר לעצירת פעילותו של ד”ר פוגלמן על ידי משרד הבריאות כאמור. “עשיתם לנו בלאגן בעסק,” הוסיף. “מלא פניות של לקוחות שלנו שפחדו שיקחו להם את הרישיון וגם לא מעט לקוחות שעזבו…”.

חלק מההתכתבות בין פוגלמן לאבוחצירא
חלק מההתכתבות בין פוגלמן לאבוחצירא

במסמכים שצורפו לתיק ניתן לראות את שמות כלל המטופלים שקיבלו רישיון דרך “הדר קר” וד”ר פוגלמן, בקצב של עשרות רישיונות מדי חודש רק מהערוץ הזה. כאמור, פוגלמן היה אחר מרופאי הקנאביס המצליחים בתחום, וניפק רישיונות מערוצים רבים נוספים פרט לזה של “הדר קר”.

כתב הגנה טרם הוגש בתיק זה וצפוי להיות מוגש בחודשים הקרובים.

כזכור, במסגרת עתירה שהגיש ד”ר פוגלמן נגד משרד הבריאות לאחר שזה פסל אותו מעיסוק בקנאביס, הוא חשף רשימה של רופאים אחרים שלדבריו מנפקים רישיונות לשימוש בקנאביס באופן פרטי ולא דרך קופות החולים הציבוריות כמתבקש בנהלים, כאשר אותם משרד הבריאות לא פסל מעיסוק בתחום בעוד שאותו כן.

בתגובה לעתירה הטיח בו משרד הבריאות שורת טענות חמורות, לפיהן הוא לכאורה ניפק רישיונות קנאביס רפואי לאנשים שכלל אינם חולים ואינם עומדים בתנאים הנדרשים לשם כך וזאת בניגוד לנהלים. כזכור, לאחרונה נעצרו 6 רופאים במסגרת “פרשת פרומדיס” בטענות דומות. ד”ר פוגלמן, שפעילותו הופסקה כאמור כבר לפני כשנה, לא היה כמובן אחד מהם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר