רופאי הקנאביס יוסמכו בספטמבר; משרד הבריאות מסרב לחשוף שמותיהם

משרד הבריאות ניסה לדחות את הסמכת רופאי הקנאביס החדשים עד2018 אבל מחאה של המטופלים הביאה לזירוז התהליך. ב-6.9 ייערך טקס הסמכה חגיגי לכמאה רופאים שיחלו לנפק רשיונות דרך תוכנה ייעודית. משרד הבריאות מסרב לחשוף את שמות הרופאים וגם פנייה לפי חוק חופש המידע טרם הניבה תוצאות.

עדכון: לרשימת הרופאים המלאה: לחצו כאן.

למרות נסיונות משרד הבריאות לדחות את הסמכת רופאי הקנאביס החדשים עד לקראת שנת 2018 ואף לאחר מכן, “בצמוד להתנעת הרפורמה”, הלחץ הציבורי עשה את שלו: בעוד מספר שבועות, תחילת חודש ספטמבר, יוסמכו עשרות רופאים חדשים לנפק רשיונות קנאביס רפואי.

במסמך שנשלח השבוע ל-70 עד 100 רופאים שסיימו את 4 קורסי ההכשרה זה מכבר – קורסים שנמשכו 4 מפגשים שבועיים כל אחד – הוזמנו מפגש סיום חגיגי בו יקבלו את תעודות ההסמכה הרשמיות וכן את המחשבים שניפק להם משרד הבריאות ובהם התוכנות היעודיות לטיפול בקנאביס רפואי.

בחלקו הראשון של המפגש יערכו הדרכות והרצאות השלמה חיוניות לרופאים מכל 4 הקורסים ואלו “יקבלו את הגישה למערכת מחשוב הקנאביס XRM כעוסקים מורשים ייעודית לצפייה ב’תיק הרפואי למטופל בקנאביס’ ולצורך פיקוח על נאותות הפרקטיקה הרפואית המתחייבת והרישיונות (“מרשם”) שינופקו למטופלים.

בהמשכו של המפגש יערך טקס סיום ההכשרה במעמד שר הבריאות חה”כ יעקב ליצמן, מנכ”ל משרד הבריאות ומוזמנים נוספים.

בינתיים במשרד הבריאות מסרבים לחשוף את רשימת הרופאים, למרות פניות של המגזין בנושא. גם פנייה במסגרת חוק חופש המידע לא הניבה תוצאה עד כה.

כזכור משרד הבריאות ומנהל היק”ר יובל לנדשפט התעקשו שהסמכת רופאי הקנאביס החדשים תהיה רק במקביל להתנעת הרפורמה, כלומר רק לקראת סוף שנת 2017 ואף לאחר מכן – אך בעקבות דיון סוער בועדת הסמים של הכנסת בראשות ח”כ תמר זנדברג, הסכים המשנה למנכ”ל המשרד פרופ’ איתמר גרוטו לקבל את טענות המטופלים.

בין השאר צפויים הרופאים החדשים לשחרר ולו במעט את ה’פקק’ שנוצר בפער בין הדרישה העצומה מצד חולים מול איש אחד בלבד, ד”ר מיכאל דור מהיחידה לקנאביס רפואי, שחתום על כל הרשיונות לבדו. מצד שני טוענים גורמים בענף כי גם 100 רופאים נוספים לא ישחררו את העומס העצום.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר