רופאים מתנגדים ל”ספר הירוק” של ליצמן

בכינוס השדולה לקנאביס רפואי שנערך היום בכנסת, הביעו כלל הרופאים שהשתתפו בדיוח הסתייגות מעקרונות “הספר הירוק” לפיהם רוצה משרד הבריאות להכשיר רופאים לטפל בקנאביס. הרופאים ציינו כי קיים “פער גדול מדי” בין התכנית המוצעת בספר לבין המציאות בשטח.

כחודש לאחר כינוסה הקודם של השדולה לקנאביס רפואי בראשותה של ח”כ שרן השכל, נפגשו היום (ג’) חברי השדולה בכדי לדון על מתווה “הספר הירוק” של משרד הבריאות.

שרן השכל
ח”כ שרן השכל, מייסדת השדולה לקנאביס רפואי

כמו שאר חלקי “מתווה הקנאביס” של ליצמן, גם “הספר הירוק” לפיו יוכשרו רופאים בישראל לטפל בקנאביס, עורר תגובות חלוקות. לצד תמיכה בהרחבת הענף ובהתרת חלוקת קנאביס על ידי עשרות ומאות רופאים, ישנן גם טענות לגבי פגיעה בחולים וחוסר היעילות של המערכת.

עיקר התלונות שהוצגו בכינוס הבוקר היו כנגד מהות המסמך וכן כנגד הלגיטימיות של כותביו ומקורותיו, ולא רק התנגדויות לפסקה או אמירה בודדים.

התנגדות גורפת למהות המסמך

כלל הרופאים והחוקרים שנכחו בכינוס, ביניהם המומחה לפסיכולוגיה שיקומית פרופ’ אהרון אורבך, רופאת הכאב ד”ר ברקת שיף קרן, והפסיכיאטר ד”ר איליה רזניק, הסכימו כי “חסר יסוד מדעי למסמך”, וכי “לא ברורה עבודת ההכנה שערכו נציגי משרד הבריאות בנושא”.

הרופאים ציינו כי “קיים פער גדול” בין המתודה המוצעת על ידי משרד הבריאות לבין המצב בשטח כפי שהוא צריך להיות.

גם זה בטח יעניין אותך

בשל העבודה הרבה שנדרשה לצורך התייחסות לכלל הבעיות, הוחלט כי המומחים יתחלקו למספר “צוותי ניתוח” שיהיו אחראים כל אחד על נושא מסוים בתוכן הספר.

כל אחד מהצוותים צפוי להעביר בימים הקרובים את מסקנותיו ללשכתה של השכל, ולאחר שיאספו כלל השינויים הדרושים הם יועברו לנציגי משרד הבריאות במטרה לקדם תיקונים ושיפורים.

מלבד הדיון על מתווה הספר, נגעה ח”כ השכל גם בתוצאות הישיבה הקודמת ועדכנה את חברי השדולה כי נפגשה עם נציגי משרד החקלאות בעניין האיסור הכלול במתווה על קיום מחקר בקנאביס מחוץ לרשות שתוסמך לכך.

במסגרת דיון זה מסרה השכל הוסכם שכל מי שיעמוד בקריטריונים (שיפורסמו בהמשך) יוכל לערוך מחקר עצמאי בתחום.

ראו עוד:
ליצמן מתעקש: “יצוא קנאביס לחו”ל הוא לא מוסרי”
לאור החלטת השרים: תומכי הקנאביס מתארגנים להפגנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר