טוען...

רופאה טוענת שמשה”ב משנה מרשמי קנאביס ללא רשותה

ד"ר ברקת שיף תוקפת את פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, על כך שהוא משנה בעצמו מרשמים של מטופלים שלה לאחר שהם פונים אליו ישירות. גיבוי לדבריה קיבלה מעו"ד המייצגת בבג"ץ. המטופלים דווקא מאשימים אותה וטוענים כי היא גובה סכומי כסף גבוהים וכי תלונתה נובעת מכך.

ד”ר ברקת שיף, מהמפורסמות שברופאי הקנאביס הידועה במאבקה הארוך להקלה בתחום הקנאביס הרפואי ואף ללגליזציה, לא ציפתה שאחרי שנים בהן ייצגה את המטופלים היא תספוג ביקורת קשה מצד אותם מטופלים שטוענים כעת כי היא וחבריה הרופאים מרוויחים הון עתק על חשבון המסכנים והנזקקים שלא מצליחים למצוא תורים פנויים ומשלמים סכומי כסף נכבדים כאשר כן מוצאים כאלה.

ואכן, הרופאים הם ככל הנראה החוליה הרווחית ביותר בענף. מאחר והדרישה לקנאביס רפואי היא עצומה אך מספר הרופאים שמוכנים לעסוק בתחום זה הוא די מצומצם, זוכים אותם רופאים לראות תורי-ענק עד שנה קדימה ויותר, מרפאות פופולריות ומצליחות ותשלומים המגיעים לסכומים של עד 1,000 ש”ח ואף יותר מכך לכל פגישה קצרה גם כאשר מדובר בחידוש מערכתי בלבד.

ברקת שיף מול איתמר גרוטו
רופאת הכאב ד”ר ברקת שיף מול המשנה למנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ איתמר גרוטו

בפוסט שפרסמה ד”ר שיף ברשת היום (שבת) היא טוענת כי המשנה למנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ איתמר גרוטו משנה ללא רשותה ומבלי להתייעץ עמה את המרשמים של חלק מהחולים המשוייכים לה ומטופלים אצלה – כולל העלאת מינונים. בשיחה עם מגזין קנאביס היא אומרת כי לעתים מדובר אף בהפחתת מינונים. מנגד טוען גרוטו כי אין הפחתת מינונים כמדיניות ואם היה מקרה כזה מדובר בטעות בלבד.

“אני שמחה לראות שאתה מטפל בחולים שלי, משנה להם מרשמים ומעלה מינונים,” כתבה. “אודה על העברתם לטיפולך באופן שעל הרשיונות שאתה מנפיק יופיע שמך כרופא המטפל, שכן אם זה לא יהיה המצב לא אוכל לקחת אחריות על שינוי הטיפול, בעיקר שהדברים נעשים מבלי ליידע אותי”. עוד היא הוסיפה כי “בשינוי הטיפול מבלי ידיעתי וזריקת האחריות עלי יש פגם אתי שראוי להידון בפני ועדת האתיקה של ההסתדרות הרפואית”.

חיזוק לדבריה קיבלה ד”ר שיף מעו”ד יסמין מזרחי, אחת מעורכות הדין המייצגות בבג”ץ הקנאביס הרפואי, שקבעה כי “היא רופאה, ויש לה אחריות מקצועית, ומכאן מכתבה. אחרת נפתח צוהר לרשלנות רפואית, חלילה. אף רופא בעל מקצוע לא היה מסכים לכך. טוב עשתה מקצועית שהוציאה מכתב והבהירה לו שיקח את המטופלים ויוציא מרשם עליו הוא חתום – כך זה אחריות שלו וכך היא מכוסה מקצועית והאחריות בכך היא נטו שלו. יתרה מזו, יש אתיקה מקצועית והיא צודקת שזו עבירה אתית בנוסף לכל.”

אך כאמור פוסט זה “התהפך עליה” והוביל למחאה מצד עשרות מטופלים, שהאשימו אותה בכך שתלונותיה לא באמת נוגעות לאופי הטיפול אלא לסכומי הכסף שהיא מפסידה לכאורה מכך שפרופ’ גרוטו מעדכן בעצמו את המרשמים מבלי שהמטופלים נאלצים לקבוע תור, להמתין ולשלם לבסוף עבור ביקור אצלה. המטופלים טענו עוד כי היא גובה סכומי כסף גבוהים מדי לפגישה.

מכתבה של ד"ר ברקת שיף אל פרופ' איתמר גרוטו
מכתבה של ד”ר ברקת שיף אל פרופ’ איתמר גרוטו

כך למשל רשם המטופל אסף אשבל כי “הוא מתקן מרשם שהגיע לא תקין ומזרז הנפקת הגדלה שעדיין לא אושרה, הוא עוזר לחולים לא ליפול בבירוקרטיה של המרפאות והיק”ר. תודו לו על כך!”. המטופל עדן חדד רשם כי “אני חושב שהמכתב הזה יגרום לכך שיפסק מעשה החמלה שהוא עושה בשבועות האחרונים”. המטופלית רוני איצקוביץ היתה חריפה יותר: “כדי לקבוע איתך צריך להתקשר לפני שנה והתור לעוד שנתיים. את מכניסה אותנו כמה עכברי מעבדה למחקריי הקנאביס שלך. את גובה מאנשים עם מחלות מעיים קשות כספים כאילו את מינימום מומחית זנים.”

המטופלת רוני ציון מחתה גם היא נגד דבריה של הרופאה: “איך את לא מתביישת? הוא חסך אלפי שקלים לחולים. אלפי שקלים שאת והחברים שלך גובים מאיתנו! מי יכול להרשות לעצמו כלכלית להגיע לרופאה כמוך? רק בשביל ביקורת הרופא שלי רצה לגבות ממני 600 שקלים! בלי שום הכנה מוקדמת. אחרי ששילמתי לו 1350 שקל 3 חודשים לפני. פרופסור גרוטו נשאר הבנאדם, המטפל, שאשכרה אכפת לו מכל אחד שפונה אליו.”

המטופל אביחי ויקטור רשם כי “גם אם הוא עשה את מה שאת אומרת זה מצויין לחולה שצריך לחכות תור של שנה למרפאה הפרטית שלך ולשלם כ-70% מהקיצבת נכות בשביל שלך יהיה עוד איזה ג׳פ או עוד נכס להשקעה”. עוד הוא הוסיף: “מכונה של כסף הקליניקות שלכם, ואת עוד יש לך זכות לפתוח את הפה על האיש היקר הזה שרק עוזר ונותן מזמנו לעזור בחינם, לעשות עבודה של אחרון הפקידים. פרופ’ גרוטו תמשיך לפגוע להם בכיס, כך רואים את הפרצוף האמיתי שלהם”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר