מגלגל...

רוסיה נגד אורוגוואי: “מצרים על ההחלטה לעשות לגליזציה”

ממשלת רוסיה הודיעה כי היא מצרה על החלטתה של ממשלת אורוגוואי לאשר את חוקי הלגליזציה של הקנאביס. “רוסיה מאמצת את עמדת הצוות הבינלאומי באו”ם לפיקוח ובקרה על סמים ומצרה על ההחלטה לעשות לגליזציה,” נמסר ממשרד החוץ הרוסי.

משרד החוץ ברוסיה מאמץ את דבריו של ריימונד יאנס, נשיא צוות הסמים הבינלאומי של האו”ם, ומגבה את טענותיו כי אורוגוואי מפרה את החוק הבינלאומי בכך שמעבירה חוקים ללגליזציה של קנאביס.

“הפדרציה הרוסית מאשרת את תמיכתה הבלתי מסוייגת באמנה הבינלאומית כנגד סמים שנחתמה ב-1961, 1971 ו-1988 ומגבה אותה במלואה,” נכתב על פי הדיווח באתר משרד החוץ הרוסי.

ריימונד יאנס
ריימונד יאנס, נשיא צוות INCB באו”ם

כזכור, בחודש אוגוסט השנה הזהיר יאנס את ממשלת אורוגוואי מפני המהלך המתוכנן ללגליזציה. “חוק מסוג זה מהווה הפרה בוטה של האמנה הבינלאומית האוסרת התרת השימוש במריחואנה וחשיש,” אמר אז יאנס. “ללגליזציה של מריחואנה עלולות להיות תוצאות הרות אסון שיפגעו בבריאות הציבור וברווחת התושבים.”

על אף האזהרות, לפני מספר ימים חתם ואישר חוסה מוחיקה, נשיא אורוגוואי, את החוק באופן סופי ומוחלט, זאת לאחר שאושר לפני כן על ידי הסנאט במדינה ברוב של 16 תומכים מול 3 מתנגדים.

בעקבות אישור החוק בסנאט פירסם יאנס הודעה נוספת ובה כתב כי הוא “מופתע” שבאורוגוואי “החליטו לעבור על החוק ביודעין ולשבור את המוסכמות הבינלאומיות בנוגע לאופן הטיפול בסמים.”

“המהלך הזה לא יגן על בני הנוער,” אמר. “להפך, זה יעודד אנשים לנסות את המריחואנה בגיל מוקדם יותר ובכך יתרום להתמכרויות ובעיות אחרות.”

נשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה
חוסה מוחיקה

הודעה זו של יאנס עוררה את זעמו של מוחיקה שפירסם תגובה ובה דרש מהאו”ם להפסיק לשקר. “תגידו לבחור הזקן הזה שיפסיק לשקר,” אמר מוחיקה בראיון לערוץ מקומי באורוגוואי. “הוא מוזמן להגיע לאורוגוואי ולפגוש אותי מתי שיחפוץ בכך… כל אחד יכול לפגוש ולשוחח איתי, ומי שאומר שהוא לא יכול להיפגש איתי פשוט משקר בגסות.”

“הוא יושב לו בכסא הבינלאומי הנוח שלו ומאמין שהוא יכול להגיד שטויות ככל שמתחשק לו,” הוסיף. “מדוע הוא לא התייחס לחוקי הלגליזציה בוושינגטון וקולורדו? האם ישנם חוקים שונים לאורוגוואי ולמדינות אחרות – חזקות יותר?”

ולדימיר פוטין מתנגד ללגליזציה
ולדימיר פוטין מתנגד ללגליזציה

דברים דומים לאלו של משרד החוץ הרוסי אמר גם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לפני מספר חודשים.

“אנו חושבים שהמלחמה בסמים, בכל הסמים, היא חיונית,” אמר במסגרת כנס למדיניות הסמים (IDEC) שנערך במוסקבה, בירת רוסיה. “אנחנו צופים בדאגה רבה בהקלות שניתנות בחוק במדינות מסויימות למה שמכונה ‘סמים קלים’.”

ראו גם: רוסיה נגד וויקיפדיה – תחסום את הגישה לאתר בגלל מאמר על עישון קנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר