רוזאן בר פותחת חנות קנאביס בקליפורניה

הקומיקאית היהודייה מצטרפת לתעשיית הקנאביס האמריקאית לאחר שקיבלה רישיון גידול והפצה של קנאביס רפואי בקליפורניה. החנות החדשה שעומדת לפתוח בר עם שותפיה, שתקרא “רוזאן ג’וינט”, עשויה להפוך לקופישופ הראשון בקליפורניה.

פחות משבוע לאחר שכוכב הקולנוע וודי הרלסון הודיע על כוותנו לפתוח חנות קנאביס בהוואי, וכבר סלבריטאית נוספת מצטרפת למועדון הירוק: הקומיקאית רוזאן בר (Roseanne Barr) שכיכבה במספר רב של סרטים וסדרות ובראשן הסיטקום ‘רוזאן’, קיבלה מהשלטונות בקליפורניה, ארה”ב, רישיון לגידול ומכירת קנאביס בעיר סנטה אנה שבקליפורניה.

החשיפה שלה לעולם הקנאביס אינה דבר חדש כמובן וכבר בשנת 2012 קראה ללגליזציה במסגרת הכרזה רשמית שלה על התמודדות לנשיאות ארה”ב, לא פחות. בשנה שעברה כבר סיפרה שנהנית ממריחואנה רפואית כטיפול במחלות ניוון וגלאוקומה מהן היא סובלת. עקב חוויתה האישית, החליטה בר להיכנס לעסקי הרפואה הטבעית.

רוזאן ג’וינט

לאחר שזכתה השבוע (ג’) באחד מ-20 הרשיונות שחולקו בהגרלת המדינה למשקיעים פונטציאליים בתעשיית הקנאביס, יוכלו כעת היא ו-8 שותפיה העסקיים להתחיל לפעול לגידול התוצרת כבר עתה. עם זאת, טרם פורסמו פרטים לגבי תאריך התחלת המכירות בפועל.

חנויות קנאביס רפואי בקליפורניה, ארה"ב
קליפורניה – הקופישופ הראשון בארה”ב?

החנות עצמה תיקרא על שמה (‘רוזאן ג’וינט’) ותציע מספר זנים מיוחדים שפותחו בשיתוף פעולה עם בר עצמה. מלבד תפרחת רגילה, יימכרו בחנות גם מוצרים כגון גראס מצופה בקיף, ואגוזי מקדמיה מצופים בשוקולד קנאביס, המגיעים היישר מחוות אגוזי המקדמיה השייכת גם היא לבר.

החלל בו עתידה להיפתח החנות הוא בגודל 450 מ”ר, פי שלושה מגודל חנות ממכר קנאביס שגרתית בקליפורניה היום. אחד הנושאים המעניינים ביותר שעומדים כעת לדיון הוא הגדרה חוקית של חלק מהחנות בתור שטח בו מותר עישון קנאביס, כלומר פעילות במתכונת ‘קופי-שופ’ – חנות קנאביס המתירה את צריכת המוצרים בתחומה.

חשוב לציין כי למרות חוקי הלגליזציה המתרניים יחסית בקולורדו, אורגון והבירה וושינגטון די.סי, המדינה היחידה שאישרה פעילות של קופישופס בשטחה היא אלסקה, שגם בה טרם החלה כל פעילות שכזו. במידה ששותפיה של בר יצליחו במשימתם במהרה, ייתכן כי חנות זו תהפוך לקופישופ הראשון בארה”ב.

“אני גאה להיות חלוצה בחוד החנית של גל נוסף של התקדמות, וכולנו גאים בעיר סנטה אנה,” מסרה בר בריאיון שנערך איתה, “אנו ממשיכים לנוע לתוך עידן של הכרה בקנאביס כצמח טיפולי בעל ערך רפואי.”

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט