רוזאן בר מכריזה: “אני מתמודדת לנשיאות ארה”ב ובראש המצע שלי: לגליזציה של מריחואנה”

רוזאן בר, שכבר הכריזה בחודש פברואר השנה על כוונתה להתמודד על נשיאות ארה”ב בבחירות של שנת 2012, פירסמה ביום שישי האחרון – 20/4 – הודעה לעיתונות לכבוד יום המריחואנה הבינלאומי וכתבה: “אחד הנושאים הבוערים הוא לגליזציה של מריחואנה. עלינו לשים סוף למלחמה בסמים”.

זוכרים את “רוזאן”?

מי שנולד בשנות ה-80 ומטה ודאי זוכר את “רוזאן” (“Roseanne”) – אחת מתכניות הטלוויזיה היותר מוצלחות שהביאה אלינו הטלוויזיה האמריקנית.
למי שלא מכיר נספר שרוזאן שיחקה בתפקיד עצמה בסידרה קומית על חיי עקרת בית אמריקאית טיפוסית ממעמד הביניים ששודרה בין השנים 1988 עד 1997 ושיחקו בה גם השחקנית זוכת פרס ה”אמי” לורי מטקלף והשחקן ג’ון גודמן שמוכר לכולנו מהסרט “ביג לבובסקי”.

לאחר הפסקת הקרנת הסדרה החלה רוזאן להנחות תוכנית ראיונות משלה בשם “המופע של רוזאן” (“The Roseanne Show”). התוכנית לא נחלה הצלחה כבירה, ורוזאן חזרה לעולם הסטנד-אפ. בשנת 2003 החלה בר להנחות תוכנית בישול, כמו גם להופיע בתוכנית מציאות על הנחיית תוכנית בישול.

צפו בפספוסים המצחיקים ביותר מתוך הסידרה “רוזאן”:

רוזאן בר מכריזה על כוונתה לרוץ לנשיאות ארה”ב

כבר בחודש אוגוסט בשנה שעברה זה היה ברור למדי שרוזאן בר צפויה להוות המקבילה הנשית לדרכם של ארנולד שוורצנגר או רונלד רייגן, שפרשו ממשחק ועברו לפוליטיקה במפלגה הרפובליקנית, כאשר דיברה בר על ריצה לנשיאות ארה”ב בראיון לג’יי לנו, בתוכנית הבידור הלילית של רשת NBC.

רוזאן בר מתמודדת לנשיאות ארצות הברית
רוזאו בר מודל 2012

“הדמוקרטים והרפובליקנים הוכיחו שהם משרתים שנרכשו, והם משרתים את האחוז הבודד, העליון. הם אינם פועלים לפי האינטרסים של הציבור האמריקני”, הצהירה בר לפני כמעט שנה. בחודשי הקיץ היא אף השתתפה בהפגנות של תנועת הצדק החברתי “לכבוש את וול סטריט” (Occupy Wall-Street) ולמרות שהרוויחה בחייה כמה מיליונים טובים, היא מגדירה את עצמה כחלק מ-99 האחוזים.

בחודש פברואר 2012 קיימה בר את הבטחתה והכריזה על התמודדותה לנשיאות ארה”ב מטעם המפלגה הירוקה (The Green Party).
רוזאן אמנם כנראה לא תהיה נשיאת ארה”ב אבל סקרים שנערכו בתוך המפלגה הירוקה צופים לה מעל ל-29% מקולות המצביעים למפלגה.

צפו ברוזאן מתארחת אצל ג’יי לנו (2 חלקים):

רוזאן בר: “לגליזציה עכשיו ומיד!”

ביום שישי האחרון, 20/4, פירסמה רוזאן בר הודעה לעיתונות לכבוד אירועי יום המריחואנה הבינלאומי.

“אחד הנושאים הבוערים הוא לגליזציה של מריחואנה. עלינו לשים סוף למלחמה בסמים שהפכה להיות יותר מלחמה בנערים מהמעמד הנמוך, בדרך כלל כהי עור, אשר נכלאים מבלי שפגעו באדם”, כתבה בר בהודעה לעיתונות שפורסמה בדף הפייסבוק שלה.

בחודש מרץ השנה אף אמרה בר בראיון לרדיו: “חוקי הסמים צריכים להיכתב מחדש כשטובת האזרח לנגד עינינו. החוקים של היום פשוט לא שפויים”.

המלחמה המיותרת בסמים היא אחת הסיבות העיקריות לבעיות הכלכליות בעולם. ההוצאות על כוחות האכיפה והשיטור ובעיקר על בתי הסוהר מגיעות לסכומים של עשרות מליוני דולרים בשנה.
פרסומים מהשבוע דיווחו על כך שלגליזציה של מריחואנה יכולה לחסוך לכלכלת ארה”ב יותר מ-10 מיליארד דולר בשנה אשר מתבזבזים כבר במשך מעל ל-60 שנים מבלי שנראו שום תוצאות בשטח הדומות לפתרון ל”בעיה”.

בהצלחה רוזאן!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר