רוב האמריקאים חושבים שסוכר מזיק יותר מקנאביס

האמריקאים מאמינים שאלכוהול, טבק וגם סוכר – מסוכנים ומזיקים לבריאות האדם הרבה יותר מקנאביס, כך בסקר חדש של רשת NBC בשיתוף ה’וול סטריט ג’ורנל’.

סקר חדש שנערך בארה”ב על ידי גוף החדשות NBC והעיתון ‘וול סטריט ג’ורנל’ (The Wall Street Journal), מצא שרוב האמריקאים מאמינים שקנאביס פחות מזיק לבריאות מטבק, אלכוהול וגם מסוכר.

בארה”ב קיימות מחלוקות בקשר לנושאים רבים, אך נראה כי יש הסכמה בקרב הציבור האמריקאי לפחות בנושא אחד, נושא הקנאביס.

הסקר החדש בדק 900 אזרחים אמריקאים בוגרים ונערך בין התאריכים 13-17 ינואר, 2018. השאלה לגבי רמת הסכנה הבריאותית שמהווה קנאביס הוצגה בפני 449 אנשים.

הסקר מצא כי 8% בלבד מהנשאלים מאמינים שקנאביס הוא המזיק ביותר מבין ארבעת החומרים, בעוד ש-41% מאמינים כי טבק הוא המזיק ביותר, 24% טענו שאלכוהול הוא המזיק ביותר ו-21% טענו כי דווקא הסוכר הוא המזיק ביותר.

האמריקאים דירגו את ארבעת החומרים בסדר דומה גם בסקר זהה שנערך לפני כארבע שנים, אלא שמאז דעת הציבור האמריקאי החמירה כלפי הסוכר והאחוזים נגדו עלו מ-15% בשנת 2014 ל-21% כעת.

לעומת זאת, דעת הציבור נגד קנאביס נשארה עקבית ואף ירדה ב-1% משנת 2014, בה 9% מהנסקרים טענו שלפי דעתם קנאביס הוא המזיק ביותר מבין החומרים, לעומת 8% בשנה הנוכחית.

בנוסף הראה הסקר שרוב האמריקאים בעד שימור החוקים המתירים רכישה ושימוש עצמי של קנאביס במדינות (States) בהן אושרה לגליזציה.

כ-60% אמרו כי הם תומכים בלגליזציה או רואים אותה בצורה חיובית, בעוד ש-38% אמרו כי הם מתנגדים. בשנת 2014 אחוז התומכים היה 55% בלבד ואחוז המתנגדים היה 43%.

מבין המגיבים לסקר שטענו כי הם מתנגדים, 14% אמרו כי ייקחו חלק פעיל במאבק נגד חוקים המתירים שימוש במריחואנה, בעוד ש-24% אמרו כי הם מתנגדים לחוקים אך לא ייקחו חלק פעיל במאבק נגדם.

לפי תוצאות הסקר ניתן להבין שהציבור האמריקאי לא נמצא באותו קו מחשבה של הממשל הפדרלי, או ליתר דיוק של ג’ף סשנס, התובע הכללי של ארה”ב, אשר בתחילת החודש (ינו’ 18) ביטל את תוקפו של ‘מזכר קול’, הנחייה שנכתבה על ידי סגן שר המשפטים לשעבר, ג’יימס קול’, בתקופת הנשיא אובמה והורתה על אי התערבות של הממשל הפדרלי במדיניות הקנאביס של מדינות (States) אשר אישרו לגליזציה.

ג'ף סשנס
ג’ף סשנס – התובע הכללי (שר המשפטים) של ארה”ב

נדמה כי המדיניות בה נוקט סשנס מובילה דווקא לתגובה הפוכה ומאז הכרזתו מדינה נוספת, ורמונט, עשתה היסטוריה ואישרה לראשונה לגליזציה מלאה דרך חקיקה (בניגוד ל-8 המדינות האחרות בארה”ב בהן קיימת לגליזציה מלאה ועשו זאת בעזרת משאל-עם).

לפני כשלושה חודשים דווח על סקר שערך מכון ‘גאלופ’ בו נמצא כי אחוז התמיכה בלגליזציה בארה”ב עומד על 64% ולראשונה גם קיים רוב בקרב הרפובליקנים (51%).

ממצאי הסקר תואמים מחקרים שמצאו כי סוכר אכן עומד בהגדרת סם ממכר לכל דבר.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר