טוען...

רוב בממשלה בעד אי הפללה – נתניהו שוקל בחיוב לתמוך

ראש הממשלה שוקל בחיוב לתמוך בהצעת החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס שתעלה להצבעה בתחילת השבוע, כך על פי דיווח הערב בחדשות 10. החלטתו באה בעקבות פגישה שערך עם ח”כ שרן השכל יוזמת החוק. בנוסף נמצא כי בועדת השרים מסתמן רוב מוחלט בעד ההצעה. גלעד ארדן מתנדנד.

עדכון: ההצבעה על הצעת החוק נדחתה בשבוע – פרטים כאן.

הצעת החוק החדשה עליה דיווחנו לראשונה הבוקר תעלה להצבעה בועדת השרים בתחילת השבוע הבא. אם תתקבל ההצעה יוחלפו הרישומים הפליליים בגין החזקת קנאביס לשימוש עצמי בעונשי קנסות בלבד. 300 ש”ח על החזקה בבית ו-1,500 ש”ח על החזקה בציבור.

כפי שחשפנו, מדווח הערב גם כתב חדשות 10 עקיבא נוביק כי מספירה שערכו מול השרים עצמם נמצא כי “ישנו רוב מוחלט” לתמיכה בהצעה ואישורה.

בנימין נתניהו עם שרן השכל
ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יוזמת הצעת החוק ח”כ שרן השכל

ההצעה הנוכחית מתירנית פחות מההצעה שנדחתה לפני 3 חודשים בועדת השרים, במסגרתה הוצע להתיר גידול שתי קנאביס בבית. בהצבעה הקודמת בחרה יו”ר הועדה איילת שקד שלא לתמוך בה, אך הבוקר נודע כי בכוונתה לתמוך כעת בתיקון להצעה שלא יתיר גידול ביתי.

“המפתחות נמצאים בידיו של גלעד ארדן, יו”ר אל סם לשעבר, שמנע עד כה כל שינוי בנושא,” הסביר נוביק. “לכן ייתכן שההצבעה בנושא תידחה בכדי שאיילת שקד יו”ר הועדה תוכל לתאם את הדברים מול ארדן.”

על פי הדיווח נראה עוד כי ראש הממשלה עצמו בנימין נתניהו שוקל בחיוב לתמוך בהצעה אף הוא, זאת בעקבות פגישה שערך עם ח”כ שרן השכל, יוזמת החוק.

כתבו לשר ארדן כאן.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר