טוען...

רואנדה אישרה הקמת ענף גידול קנאביס למטרות יצוא

יעד נוסף לחברות ויזמים המעוניינים לגדל קנאביס לשיווק בינלאומי. מדינה נוספת באפריקה, רואנדה, פותחת ענף קנאביס, בינתיים למטרות יצוא בלבד, ומתחילה לקבל בקשות לרשיונות ייצור.

מדינה נוספת באפריקה, רואנדה, מאשרת השבוע הקמת ענף קנאביס רפואי, בינתיים רק למטרות ייצוא ולא לשימוש מקומי – לא רפואי ולא למטרות פנאי. ביום ג’ אושרה התכנית רשמית ולמחרת כבר הודיעה הממשלה כי תחל לקבל בקשות לרשיונות.

“הקבינט אישר תכנית להשקעות בייצור של קנאביס רפואי ברואנדה למטרות ייצוא לשווקים בינלאומיים צומחים,” נכתב בהודעה של המשרד לפיתוח מדיני. “רואנדה תחל לקבל בקשות לרשיונות ממשקיעים המתעניינים ביבול הרפואי רב הערך הזה”.

עוד נכתב במסמך כי “התכנית לא משפיעה על הסטטוס החוקי של צריכת קנאביס ברואנדה, שנותרת אסורה. ייצור קנאביס רפואי ברואנדה מיועד לשווקי ייצוא. רואנדה כפופה לכל נהלי האו”ם הנוגעים לסמים ותמשיך להקפיד על החוק הבינלאומי”.

הודעת ממשלת רואנדה השבוע בדבר הקמת ענף קנאביס רפואי לייצוא

“ההנחיות קובעות תקני איכות ודרישות סף לקבלת רשיונות כמו גם נהלי אבטחה מחמירים שמטרתם למנוע כל זליגה לא חוקית של השימוש במוצר,” נכתב לבסוף. “ממשלת רואנדה מצפה מהתעשייה לייצר רווחים משמעותיים ומקומות עבודה”.

בכך מצטרפת רואנדה לשורת מדינות אחרות באפריקה שעושות בשנים האחרונות צעדים להקמת ענף קנאביס רפואי והקלה בחוק הפלילי, ביניהן דרום אפריקה, לסוטו, זמביה, זימבבואה, אוגנדה, מלאווי ועוד. האחרונה שעשתה זאת היתה גאנה.

אפריקה הולכת והופכת ליעד אטרקטיבי ליזמי קנאביס, השמחים על האפשרות לצמצם בעלויות הנדל”ן, החשמל, המים וכח העבודה ברואנדה, הזולות בהרבה מאלו שבאירופה או צפון אמריקה.

אמנם יש מי שטוען שאירופה לעולם לא תקבל סחורה לשימוש רפואי מאפריקה, אך מדינות פחות מחמירות כבר מייבאות קנאביס מהיבשת. לישראל למשל הגיעו בחודשים האחרונים מאות ק”ג קנאביס מאפריקה, בעיקר ממדינות לסוטו ואוגנדה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר