רהט: שני הרוגים ועשרות פצועים בעקבות מעצר סמים בעיר

משטרת ישראל ערכה בשבוע שעבר פשיטה על "תחנת סמים" ברהט במהלכה אחד מתושבי המקום נורה למוות. אמש המונים התפרעו בהלוויה, המשטרה הגיבה – אדם נוסף נהרג.

המלחמה בסמים ממשיכה לגבות קורבנות: פעילות משטרתית שנערכה ביום רביעי האחרון נגד תחנת סמים באחת השכונות ברהט הסתיימה במותו של תושב העיר, סמי אל-ג'אהר (22), ובפציעתם של שלושה שוטרים באורח קל. בעיר הוכרזה שביתה מקומית למשך שלושה ימי אבל במחאה על מותו של הצעיר, שלטענת המשפחה נהרג מירי השוטרים.

בסוכת האבלים שהוקמה בסמוך למקום האירוע תקפו בני המשפחה בחריפות את המשטרה וטענו שהירי בוצע קודם אל הקורבן ורק אחר כך לאוויר. לטענתם, אל-ג'אהר חזר הביתה מעבודתו במפעלי ברום ולא היה קשור לתחנת הסמים. קרוב משפחתו אמר כי: "הוא נרצח בדם קר על ידי השוטרים. רק אחר כך הם ביצעו ירי באוויר. אני מתפלא שלא נפגעו עוד אנשים. היו פה ילדים ונשים. מתנהגים אלינו כמו אל חיות והיד שלהם קלה על ההדק. מדובר במשפחה שתרמה למדינה. דוד של הנרצח נפל במלחמת יום כיפור. סבא שלו נכה צה"ל".

אתמול בהלוויה: התפרעויות, עשרות פצועים והרוג נוסף

עם תום ימי האבל שהוכרזו בעיר נערכה אמש הלוויתו של הצעיר אשר הייתה טעונה במיוחד: במהלך ההלוויה, שאליה הגיעו אלפי משתתפים, נכנסה לאזור בית הקברות ניידת משטרה ומיד ספגה מטר של אבנים וסלעים. השוטרים בניידת חולצו על ידי עמיתיהם שהוזעקו למקום, והשתמשו בגז מדמיע על מנת להשתלט על המתפרעים. הפצועים פונו על ידי מד"א לבית החולים סורוקה, שם נקבע מותו של אחד מהם, שמצבו הוגדר אנוש אחרי שסבל מאירוע לבבי.

פצוע נוסף מוגדר קשה לאחר שנפגע מירי בפלג גופו העליון. פצוע בינוני סובל מפגיעה בגפיים ו-20 במצב קל מפגיעות אבנים וחפצים שייודו ושאיפת עשן. כמה מהפצועים טענו שהמשטרה עשתה שימוש גם בכדורי גומי.

רהט הפכה להיות העיר הבדואית הראשונה בישראל עוד בשנת 1994, מאז פוליטיקאים רבים הבטיחו להפוך אותה ל"פנינה של המזרח התיכון" אולם בפועל מצב הנקיון, התברואה והתשתיות המקומיות נותרו רעועות. יחד עם זאת האבטלה בעיר היא מהגבוהות בישראל – מה שעשוי להיות אחד מהגורמים המשמעותיים לכך שאחוזים מסוימים באוכלוסיה המקומית מוצאים את פרנסתם בפשיעה אופיינית של גניבת מתכות ורכבים, לקיחת "דמי חסות" וכמובן סחר בסמים.

ראו עוד:
שני חיילי צה"ל נפצעו בגבול מצרים – בגלל המלחמה בסמים
שדה עם מאות שתילי מריחואנה נתגלה בנגב

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט