טוען...

בהנחיית משרד הבריאות: מחסור בקנאביס גם בחברת IMC

חברת IMC הודיעה לאלפי מטופליה על מחסור צפוי באספקת הקנאביס הרפואי, זאת בעקבות הנחיית משרד הבריאות להעביר את הסחורה לבתי המרקחת. "לא מבין למה עושים את זה רגע לפני החגים," אומרים מטופלים.

חברת הקנאביס הרפואי הותיקה “IMC” הודיעה הבוקר (א’) ללקוחותיה על מחסור בקנאביס, זאת כשבוע לאחר שעשתה זאת חברת “בטר”.

מחסור זה נובע מהחלטת משרד הבריאות “לתפוס” ולהחרים את התוצרת שבמחסני חברות הקנאביס לצורך העברת הסחורה אל בתי המרקחת.

זן "רומא" של IMC - אריזה חדשה
זן “רומא” של IMC – אריזה חדשה שתשווק בבתי המרקחת

מטרת הליך זה היא לנסות ולפצות על המחסור בקנאביס בבתי מרקחת באסדרה החדשה, אך בהוראה זו גרמו למחסור למטופלים שעדיין נמצאים באסדרה הישנה.

מטופלים רבים נמנעו מלעבור לאסדרה החדשה מאחר ובבתי המרקחת מחירי הקנאביס גבוהים בהרבה מאלו שבאסדרה הישנה – עד פי 3 ואף יותר לחלקם.

“אני מבין את מטרת משרד הבריאות להכריח את המטופלים לעבור לבתי המרקחת, אבל לא מבין את התזמון הזה – רגע לפני החגים,” אומרת נ’, מטופלת של חברת IMC.

על פי הנחיית משרד הבריאות החברות נאלצות להעביר בשלב ראשון 30% מהתוצרת לבתי המרקחת, כך שאותם 30% הם שיהיו חסרים כעת למטופלים באסדרה הישנה.

בהודעת SMS שנשלחה לאלפי מטופלי החברה נכתב כי “לצערנו, עקב הנחיית היק”ר להעביר 30% מהתוצרת המוגמרת אל בתי המרקחת, אנו צופים חוסרים במלאי ההסדרה הישנה החל מהימים הקרובים”.

החברה לא הודיעה על הגבלת כמות כלשהי למטופלים או על מחסור בזנים ספציפיים, אך סביר להניח שזנים כמו DQ או “רומא”, הפופולריים ביותר, יהיו אלו שהמחסור בהם יורגש יותר מכולם.

הודעת IMC על מחסור בקנאביס
הודעת ה-SMS שקיבלו מטופלי IMC הבוקר לטלפונים

בשבועות הקרובים אמורה IMC להתחיל לשווק לראשונה את מוצרי הקנאביס שלה בבתי מרקחת, לאחר כעשור בו שיווקו את התוצרת ישירות למטופלים.

ניסיון זה של משרד הבריאות לזרז את העברת המטופלים לבתי המרקחת מצטרף למבצע עליו הכריזו בשבוע שעבר במסגרתו מטופלים שימהרו לעבור לאסדרה החדשה יזכו לקבל הארכת רישיון של 6 חודשים לפחות ללא צורך באישור רופא.

מחברת IMC לא נתקבלה תגובה אך מקורבים לחברה מסרו כי הם נאלצו לעשות זאת בניגוד לדעתם ולאור הנחיית משרד הבריאות.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר