טוען...

ראש עיריית רוטרדם: “חוק המריחואנה החדש הוא טעות”

בעקבות נצחונה של מפלגת השמרנים בבחירות בהולנד, נראה שחוק המריחואנה החדש, שהחל כפיילוט בשלושה מחוזות, אכן ייכנס לתוקפו לקראת שנת 2013. קולותיהם של המתנגדים לחוק החדש נשמעים יותר ויותר ככל שמתקרב מועד החלת החוק על שאר המחוזות במדינה.

אישור מריחואנה בהולנד
כרטיס אישור מריחואנה בהולנד

על פי החוק החדש, יונפקו אישורים מיוחדים – “weed pass” – לאזרחים הולנדים שמעוניינים להמשיך ולרכוש קנאביס בצורה חוקית. חנויות הקנאביס יהפכו למעין מועדוני חברים סגורים, עם רשימה של עד 2,000 חברים לחנות.

קיראו עוד: תוצאות הבחירות בהולנד – כיצד ישפיע נצחונו של ראש ממשלת הולנד על חוקי המריחואנה במדינה

אחמד אבו-טאלב, ראש עיריית רוטרדם, העיר השנייה בגודלה בהולנד בה נמצא גם הנמל הגדול בעולם, אמר לכתבים השבוע כי חוק המריחואנה החדש, המכונה “Weedpass”, יהרוס שנים רבות של השקעה ופיתוח מדיניות שתרמה רבות לקידום האוכלוסיה באזורים מתפתחים. “החוק החדש יוביל לעלייה בסחר בסמים בלתי חוקיים וימלא את רחובות הערים בסוחרים,” אמר ראש העיר. “הוא יגרום ליותר נזק מתועלת.”

“זה לא עבד בעבר וזה גם לא יעבוד בעתיד. זה יגרום לבעיות ולא יביא פתרון,” אמר אבו-טאלב. “מעטים האזרחים שתומכים בחוק החדש ורוב צרכני הקנאביס טוענים בצדק שהם בעצמם אינם מתכוונים להירשם למאגר המדינה בעת רכישת קנאביס מאחר ואינם יודעים לאן יגיעו נתונים אלו בעתיד ומה יהיה השימוש בהם.”

קיראו עוד: איך משפיע חוק המריחואנה החדש על תיירות הסמים בהולנד

בכך מצטרף ראש עיריית רוטרדם לראשי הערים של אמסטרדם, האארלם, איינדהובן, ברדה, מאסטריכט ועוד ערים רבות בהן מותר היום הקנאביס למכירה בקופי-שופס ומועדוני חמלה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר