ראש עיריית זכרון יעקב נגד מגזין קנאביס: "משתמשים בסמי הזיה"

אלי אבוטבול, ראש עיריית זכרון יעקב מכחיש בתוקף את הפרסום במגזין קנאביס על מעצרם של עשרות תלמידי תיכון ביישוב: "דברי שקר ורמייה".

ימים ספורים לאחר החשיפה ב'מגזין קנאביס' על זימונם לחקירה של תלמידי תיכון 'המושבה' בזכרון יעקב בחשדות של שימוש וסחר בסמים – והרוחות בעיירה סוערות: "אין שום עצורים ולא היו וזה פשוט שקר גס" אמר ראש עיריית זכרון יעקב, אלי אבוטבול, ליואב איתיאל, כתב 'מגזין המושבות': "מנהלת בית הספר עשתה בדיקה אמש מול המחנכות ואין שום ילד אחד שנעצר פשוט שקר גס ובוטה. אף אחד לא נעצר ולא עצור וזה מה שחשוב".

אלי אבוטבול, ראש עיריית זכרון יעקב
אלי אבוטבול, ראש עיריית זכרון יעקב

"מבחינתי כל ילד שמשתמש בסמים קלים, צריך ראשית להרתיע אותו לגבי ההשלכות העתידיות," אמר אבוטבול בראיון. "יש כאן אמירה שלנו ביישוב ושלי אישית, שלא נאפשר לתופעות כאלה גם אם הן בהיקף מזערי להיות חלק מאיתנו".

ראש העירייה המשיך בהטחת ביקורת כלפי 'מגזין קנאביס': "כנראה בעל האתר הזה משתמש בסמי הזיה, מה שגרם לו לכתוב את העלילה המרושעת הזו. דיברתי עם המשטרה בדרגים הבכירים ואין דבר וחצי דבר. שום נער מתיכון המושבה לא עצור ולא נעצר, מספר ילדים הוזמנו בחודשיים האחרונים בנפרד למשטרה ביחידת הנוער בקשר לידיעות כאילו משתמשים בסמים קלים" לטענת אבוטבול המספרים קטנים בהרבה: "חמישה ילדים מזכרון יעקב, ואני מדגיש מזכרון לאו דווקא מתיכון המושבה הודו בשימוש בגראס וחזרו לביתם כאשר יש מולם תהליך נכון ויפה של המשטרה להחזירם למסלול נכון".

מנגד, למערכת 'מגזין קנאביס' הגיעו בימים האחרונים דיווחים ממספר תלמידים התואמים את הפרסום המקורי, אחד התלמיד מסר: "יש 70 שמות שחלקם כבר נחקרו והוגשו נגדם הליכים משפטיים וחלקם עדיין לא זומן…כל חבריי נסעו לחקירה לא בשעות בית ספר עם ההורים שלהם. ככה שאין סיבה בכלל שהם לא יהיו בבית ספר – בגלל זה, לבוא ולהשתמש בכלי של 'בדקנו עם המחנכות ואף אחד מהתלמידים לא חסר' בכלל לא רלוונטי".

לדבריו ייתכן מאוד כי הפער במספרים נובע מכך שחלק מההורים אינם מעוניינים לשתף את מוסדות החינוך עם הפרשה שכאמור התרחשה ברובה מחוץ לכותלי בית הספר: "מה, לא יכול להיות שההורים מתביישים או פשוט לא מעוניינים לשתף את הממסד החינוכי? אולי יש מספר הורים שמודעים לטיפשות ברדיפה ומעלימים עין ופשוט לא מדווחים למחנכת ולמנהלת כדי שלא יפגע מיקומם בבית הספר?"

עוד יצוין כי על פי הדיווח ב'מגזין המושבות', לפני כשלוש שנים אבוטבול בעצמו הגיש תלונה במשטרה על שימוש בסמים קלים בקרב תלמידים והזמין את המשטרה לחקור את הנושא.

בכל אופן נראה כי ראש עיריית זכרון החליט לדבוק בנתון הנוגע רק למספר התיקים הפליליים שנפתחו לתלמידים (אשר בפועל עשוי כאמור להיות נמוך מהפרסום המקורי) וזאת מבלי להתייחס כלל לעובדה כי עשרות תלמידי תיכון נאלצו לעבור חוויה מאיימת ומיותרת כאשר הם הוזמנו לחקירה משטרתית על חשבון זמנם הפרטי.

ראו גם:
האזינו: שוטר מנסה לגייס תלמיד כדי שילשין על חבריו
חיפוש לא חוקי: 4 משפטי קסם להתמודדות עם שוטרים

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט