ראש עיריית אמסטרדם: “תיירים יוכלו לרכוש קנאביס כרגיל”

השבוע דיווחנו כאן לראשונה כי חוק המריחואנה החדש בהולנד – שקבע שיש לאסור מכירת קנאביס לתיירים – בוטל וכי המדיניות החדשה שמסתמנת כרגע היא שראשי ערים בהולנד יוכלו להחליט בעצמם האם לאפשר מכירה של קנאביס לתיירם בעירם או לא. ראש עיריית אמסטרדם התייחס הבוקר לראשונה לנושא.

אברהרד ואן דר-לאן - ראש עיריית אמסטרדם
אברהרד ואן דר-לאן – ראש עיריית אמסטרדם

אברהרד ואן דר-לאן, ראש עיריית אמסטרדם, התייחס הבוקר (יום ה’) לנושא כשאמר שתיירים שיגיעו לאמסטרדם יוכלו להנות מ-220 הקופי שופס בעיר ולרכוש מריחואנה וחשיש כרגיל גם בשנים הבאות.

“הפלייה של תיירים ואיסור על מכירת קנאביס למי שלא נושא תעודת זהות הולנדית לא יעשו את העבודה,” אמר ואן דר-לאן. “זה רק יגדיל את הסחר הבלתי חוקי ברחובות העיר.”

קיראו עוד: חדשות טובות מהולנד: חוק המריחואנה החדש בוטל!

במקביל הבטיח ואן דר-לאן לשר המשפטים ההולנדי איבו אופסטלטן כי הוא ינקוט בגישה נוקשה ויוודא שעסקים שגורמים נזק לא יורשו להמשיך ולפעול. בנוסף הודיע ראש העיר כי העירייה תתמקד בהסברה שמטרתה להנמיך את אחוזי השימוש בקנאביס בקרב בני נוער.

“מכירה לצעירים, מריחואנה חזקה מדי ואיסור על פרסומות לקידום מריחואנה הם רק חלק מהנושאים בהם אנו מתכוונים לנקוט בכדי להבטיח שהסדר נשאר על כנו,” סיכם ראש עיריית אמסטרדם. “אני גם תומך בהחלטה של הממשלה להגביל את אחוז ה-THC המותר למכירה.”

נראה שבסופו של יום, האמת והצדק, לצד לחץ ציבורי מתאים, עושים את העבודה. עושה רושם שגל הלגליזציה ששוטף את מדינות העולם רק ימשיך ויתפתח ככל שיעבור הזמן.

קיראו עוד: המדריך המלא לסטלן באמסטרדם

קיראו עוד: מריחואנה בחו”ל – 10 יעדים מומלצים לביקור (שהם לא אמסטרדם…)

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר