ראש ממשלת קנדה הורה לשרת המשפטים שלו: “תעשי לגליזציה”

ג’סטין טרודו, ראש ממשלת קנדה החדש, הודיע לשרת המשפטים שלו להתחיל ולפעול להסדרת שוק הקנאביס במטרה להגיע ללגליזציה מלאה. “עלייך ליצור מערכת פדרלית-מחוזית-אזורית שתוביל ללגליזציה ורגולציה של מריחואנה,” כתב במכתב רשמי ששלח לה.

ראש ממשלת קנדה, ג’סטין טרודו, נבחר לפני כשלושה שבועות לראשונה לראשות ממשלת קנדה, לאחר מהפך בו השתלטה המפלגה הליברלית על הממשלה בנצחון סוחף בבחירות. במהלך קמפיין הבחירות, ועוד לפני כן, הבטיח טרודו כי במידה וייבחר יפעל להפסקת הפללת צרכני הקנאביס והסדרת שוק הקנאביס בחוק.

ג'סטין טרודו ראש ממשלת קנדה
ראש ממשלת קנדה לשרת המשפטים: “תעשי לגליזציה”

אמר ועשה: פחות מחודש לאחר ההודעה על המהפך בבחירות ובהתאם להבטחתו, מורה כעת ראש הממשלה טרודו לשרת המשפטים שלו, ג’ודי ווילסון-רייבולד, להתחיל ולבנות תכנית מפורטת להסדרת שוק הקנאביס בחוק – במטרה להגיע ללגליזציה מלאה.

“גב’ ווילסון רייבולד היקרה,” פתח טרודו את המכתב הרשמי ששלח לה. “לכבודי הוא שהסכמת לשרת את הקנדים כשרת המשפטים שלהם. הבטחנו לקנדים ממשלה שתביא לשינוי אמיתי – הן במה שאנו עושים והן באופן בו אנו עושים זאת. הקנדים שלחו מסר ברור בבחירות, ברצון שנמלא אחר הבטחותינו. אני מצפה ממך שתעשי את חלקך בהגשמת הבטחותינו לקנדים.”

לצד הנחיות לתיקונים בבית המשפט העליון, הפניית מאמצים לסוגיות אכיפה ומשטרה, רפורמה במערכת הכליאה והגברת הענישה נגד אלימות במשפחה, הורה טרודו גם לקדם תכנית ללגליזציה מלאה של קנאביס בקנדה.

“עלייך לעבוד יחד עם השרים לבטחון פנים ובריאות, כדי ליצור מערכת פדרלית – מחוזית – אזורית שתוביל ללגליזציה ורגולציה של מריחואנה,” כתב.

במכתב ארוך למדי – שבוודאי יפתיע ישראלים שמעולם לא ראו פרסום שכזה בעברית – מפרט טרודו בדיוק מה הוא מצפה משרת המשפטים שלו, החל מהאופן בו הוא מצפה ממנה לפעול, ועד לקידום של פרוייקטים שונים במחוזות ובערים, הנחלת גישה חדשה במערכת המשפט ועוד ועוד.

אנקדוטה מעניינת המוזכרת בקנדה מאז נבחר טרודו לראשות הממשלה היא שבמהלך קמפיין הבחירות הודיע טרודו שיביא ללגליזציה יבתוך 18 חודשים מיום היבחרו. הוא נבחר לראשות הממשלה ב-20 באוקטובר 2015, וקנדים רבים מצפים כעת ללגליזציה מלאה, ובכן, ב-20 באפריל 2017.

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו שרת המשפטים של קנדה ג'ודי ווילסון-רייבולד
ג’סטין טרודו וג’ודי ווילסון-רייבולד עם ההודעה על הנצחון בבחירות

ראו עוד:
מה זה 20 באפריל?
איך קנדה כמעט עשתה לגליזציה בשנת 2002
זינוק במניות הקנאביס בקנדה עם היוודע תוצאות הבחירות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר