ראש ממשלת ניו זילנד מפתיעה: "עישנתי קנאביס"

ראש ממשלת ניו זילנד הודתה בשידור חי כי צרכה קנאביס. את הדברים אמרה במהלך עימות טלוויזיוני לקראת הבחירות במהלכן יצביעו התושבים בעד או נגד לגליזציה במשאל עם.

ג'סינדה ארדרן (Jacinda Ardern), ראש ממשלת ניו זילנד, הודתה לפני שעה קלה כי צרכה קנאביס בעבר. את הדברים אמרה במהלך עימות טלוויזיוני מול ג'ודית' קולינס המתמודדת מולה על התפקיד.

השאלה על קנאביס עלתה על רקע כוונת הממשלה להעלות למשאל עם במקביל לבחירות בנובמבר גם את הצעת החוק ללגליזציה. אם יצביעו התושבים בעד, יוסדר שוק הקנאביס.

נכון להיום על פי סקרים רוב הציבור במדינה (54%) תומכים בלגליזציה. על פי נוסח הצעת החוק תותר החזקת קנאביס לשימוש עצמי וכן יתאפשר גידול ביתי וכמובן רכישה מותרת בחנויות.

ראש הממשלה ארדרן, ממפלגת הלייבור, סירבה לחשוף אם תצביע במשאל העם בעד או נגד לגליזציה. קולינס מצידה, מהמפלגה הלאומית, הודיע חד משמעית שתצביע נגד.

כשנשאלו האם עישנו קנאביס בעבר השיבה קולינס בשלילה. ארדרן לעומתה חשפה, בפעם הראשונה, כי היא אכן עישנה קנאביס בעבר, "לפני הרבה מאוד זמן," לדבריה.

ארדרן, בת 40, זכתה לאחרונה לתשבוחות בינלאומיות על התמודדותה של ניו זילנד עם מגפת הקורונה ובהקשר של ניהול המשבר, בייחוד לאחר שמדינתה הייתה הראשונה להכריז על ניצחון על הנגיף, כאשר לא נותרו במדינה מקרים פעילים של הנגיף.

בעקבות דבריה, שהפתיעו רבים, זכתה ארדרן לכותרות בעיתונים בכל רחבי העולם. בישראל רה"מ נתניהו מעולם לא הודה בצריכת קנאביס, אך שרים וחברי כנסת רבים סיפרו השנה על נסיונם עם קנאביס ותמיכתם או התנגדותם ללגליזציה.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט