ראש ה-MI5 לשעבר: “‘המלחמה בסמים’ הוכיחה את עצמה כלא-יעילה בעליל והגיעה העת לדה-קרימינליזציה בכל הנוגע לאחזקה ושימוש של קנאביס”

“‘המלחמה בסמים’ הוכיחה את עצמה כלא-יעילה בעליל והגיעה העת לדה-קרימינליזציה בכל הנוגע לאחזקה ושימוש של קנאביס”.

אליזה מנינגהם-בולר
אליזה מנינגהם-בולר
כך טוענת אליזה מנינגהם-בולר, לשעבר ראש ה-MI5, ארגון הביון הבריטי המפורסם, ומגבה את דרישת הציבור מהממשלה להקמת וועדה אשר תבחן לעומק כיצד ניתן להפחית את תרבות הסמים באנגליה וכן ממליצה לוועדה לשקול מהלך של דה-קרימינליזציה של מריחואנה וחשיש.

ראו עוד:
צרכני קנאביס בשוויץ יוכלו לגדל ארבעה שתילי מריחואנה בביתם (בכדי למנוע רכישת סמים דרך גורמי עולם-תחתון)

עיתון ה”גרדיאן” הבריטי והבי.בי.סי (BBC) מדווחים כי מנינגהם מסרה את הדברים ביום חמישי (17/11) במהלך כינוס של הוועדה הפרלמנטרית לענייני סמים בממשלת אנגליה. בוועדה נכחו שרים בכירים מהממשלה אשר נפגשו לראשונה עם מומחים מכל העולם במטרה להגיע לפתרון בעיית הסחר הלא חוקי בסמים.

ראו עוד:
המומחים לענייני סמים בממשלת אנגליה ממליצים על דה-קרימינאליזציה

הטבע לא חוקי? הטענה הבולטת היתה שהשיטה הנוכחית לטיפול בבעיית הסחר בסמים פשוט נכשלה כליל ושהגיע הזמן למצוא דרכים אלטרנטיביות לפתרון הבעיה כמו שמצאו במדינות שכנות אחרות בכל רחבי אירופה והעולם.
“אני מאמינה שעלינו לשקול ברצינות מהלך של התרת השימוש בקנאביס בהגבלות מסויימות על-מנת לשלוט על ההשפעה הפסיכואקטיבית של החומרים אותם נוטל הציבור וכן על-מנת למגר את תופעת הסחר הלא-חוקי”, אמרה מנינגהם והוסיפה:
“האם נמשיך עם השיטה המיושנת אשר הביאה לכשלונות רצופים גם בעוד 50 שנים? או שמא נקבל את העובדות בשטח – כפי שקיבלו אותן גם בסנאט האמריקני – ונבין שזו לא הדרך בה נפתור את הבעיה וש”המלחמה בסמים” אינה נושאת פרי? האם לא כדאי לקחת כדוגמא את פורטוגל ולהתמקד בבעיית הסמים כעניין בריאותי ולא פלילי?”.

מנינגהם-בולר ציננה את דבריה והוסיפה שישנם יותר מדי גורמים מתנגדים בכדי באמת להצליח להביא לשינוי בחקיקה בנוגע לסמים אך שעניין זה צריך להיות בקידמת הבמה של הדיון הציבורי במדינה.

בעד לגליזציה של קנאביס? הצטרפו למאבק!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר