בעולםחדשות

ראש ה-DEA החדש צפוי להקל על צרכני קנאביס

עם כניסתו לתפקיד החדש, טוענים גורמים בארה”ב כי ראש ה-DEA, הסמכות העליונה של רשויות אכיפת הסמים בארה”ב, מתכוון להפחית את המאמצים והתמקדות כוחותיו באכיפת עברות מריחואנה. רוזנברג נכנס לתפקיד לאחר שנים ארוכות בהן עמדה בראש הסוכנות אחת ממתנגדות הקנאביס הגדולות, מישל לאונהרט

מאת: מתן טמיר

על פי גורמים בארה”ב, צ’אק רוזנברג, ראש ה-DEA החדש והגורם האחראי על אכיפת הסמים בארה”ב, צפוי להקל על צרכני הקנאביס ולהפחית ממאמצי כוחותיו באכיפת עברות שימוש במריחואנה. על פי הדיווח, ייתכן ורוזנברג, שהיה בעבר מנהל בכיר ב-FBI, שוקל במסגרת תפקידו החדש לשנות מדיניות ולהפסיק לרדוף משתמשי ומוכרי מריחואנה. “בכוונתו להסיר, להוסיף ולסדר מחדש את רשימת הסמים המסוכנים,” נכתב.

צאק רוזנברג
צ’אק רוזנברג, ראש ה-DEA החדש

רוזנברג, שמונה לפני מספר שבועות לתפקיד הבכיר, מחליף את ראשת ה-DEA הקודמת, מישל לאונהרט, שעמדה בראש המתנגדים לקנאביס ולהקלה על צרכניו. לאונהרט נקטה בגישה מחמירה ביותר כלפי השימוש בקנאביס ו”התפוטרה” בחודש שעבר, בעיצומן של שערוריות שונות, כולל האשמות על סוכני DEA שהיו מעורבים בסמים וזנות, לאחר שאפילו בקונגרס האמריקני קראו בפומבי לפיטוריה.

דעותיה של לאונהארט על קנאביס היו מאוד קיצוניות כאמור, כשהיא מתעקשת ללא הרף שהצמח הוא סם מסוכן ללא ערך רפואי כלשהו, והיא ספגה חיצי ביקורת נוקבים ביותר כשגמגמה אל מול המצלמות כשנשאלה באופן רשמי האם מריחואנה מסוכנת יותר מהרואין, קראק או מת’אמפטמין – ולא ידעה לענות. צפו:

ב-DEA מתכוונים כעת להחליף את מנגנון אכיפת הקנאביס ולהתמקד יותר בסיווגי סמים אחרים כמו הרואין, קוקאין, וסמים פסיכדליים. אמנם אלו עשויות להיות חדשות טובות עבור צרכני קנאביס נורמטיביים, אך זה עדיין לא פותר את הנזק האמיתי של המלחמה בסמים.

גם בישראל התוודה לאחרונה המפכ”ל היוצא מול תלמידי בית ספר – ואמר שלראייתו יש לבחון את נושא הקנאביס מחדש. “זו דרישה ציבורית, הגיע הזמן שמשטרת ישראל, יחד עם מדינת ישראל תבדוק את העמדה המסורתית”. מעניין יהיה לראות את העמדה של המפכ”ל החדש שייכנס לתפקידו בזמן הקרוב.

ראו עוד:
סוכן DEA: “אם תהיה לגליזציה הארנבים יתמסטלו”
פייסבוק נוזפת ב-DEA: “הפסיקו להשתמש ברשת כדי ללכוד סוחרים”קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתונים רשמיים (פרטים כאן)
Close