מגלגל...

ראשי ערים בארה”ב לברק אובמה: “תנו לנו להחליט על מדיניות המריחואנה בעצמנו”

ועידת ראשי הערים בארה”ב קיבלה אתמול (ב’, 14.6) החלטה הקוראת לממשל הפדרלי להתיר למדינות להחליט בעצמן כיצד לנהל את מדיניות המריחואנה בשטחן.

שלב נוסף במאבק תומכי הלגליזציה לפתור את ההתנגשות בין החוק הפדרלי בארה”ב, שבדומה לישראל מגדיר את הקנאביס כסם מסוכן ללא כל תועלת רפואית, לבין החוקים שנחקקים במדינות ארה”ב – התנגשות שבולטת עוד יותר על רקע חוקי הלגליזציה שהתקבלו בשתי מדינות בארה”ב בתחילת השנה.

בוב פילנר
בוב פילנר, ראש עיריית סן דייגו

ועידת ראשי הערים האמריקאית, שמתכנסת בכל שנה בכדי לדון בענייני פנים ומייצגת ערים בארה”ב המונות יותר מ-30,000 תושבים, קיבלה אמש את ההצעה שהגיד ראש עיריית סן דייגו בוב פילנר ודורשת מהממשל הפדרלי להתיר למדינות ארה”ב להחליט בעצמן על אופן ניהול מדיניות המריחואנה בשטחן.

הועידה, שקבעה לפני שנתיים (יוני 2011) כי המלחמה בסמים היא כשלון חרוץ ויש להפסיקה, העבירה את ההחלטה אתמול פה אחד וללא מתנגדים.

בחודש נובמבר 2012 החליטו המצביעים בעירי להעביר חוקי לגליזציה, רגולציה ומיסוי של מריחואנה,” אמר ראש עיריית אורורה ממדינת קולורדו מיד לאחר ההצבעה. “ההחלטה שקיבלנו כאן היום פשוט מבקשת מהממשל הפדרלי לתת לנו את הזמן הדרוש בכדי להטמיע את החוקים החדשים ללא הפרעות.”

נשיא ארה”ב ברק אובמה אמנם הבטיח כי הממשל הפדרלי לא יתמקד בצרכני הקנאביס במדינות שהעבירו חוקי לגליזציה, אך דבר לא נקבע או נחקק באופן מסודר והממשל האמריקני עדיין מנסה להבין איך להתמודד עם ההחלטה ההיסטורית של המצביעים בוושינגטון וקולורדו.

הטיעון העיקרי של חברי הועידה הוא שהכספים המושקעים ברדיפת צרכני המריחואנה ואכיפת המדיניות הכושלת יכולים וצריכים לשמש לדברים שהערים באמת צריכות. בהחלטה ציינו ראשי הערים את התגברות הקרטלים וארגוני הפשיעה סביב נושא הסחר בסמים וכן את הנתונים שמציגים תמונה גזענית לפיה על אף אחוזי שימוש זהים בקרב האוכלוסיות בארה”ב, בעלי גוון עור כהה נעצרים פי 4 יותר מאלו בעלי העור הבהיר.

חברי הועידה ואזרחי ארה”ב ייאלצו בינתיים להמשיך ולהמתין להחלטתו של אריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב, שהבטיח כי בקרוב תגובש מדיניות מסודרת.

ראו גם: חקלאים אמריקנים תובעים את הרשות למלחמה בסמים: “תנו לנו לגדל המפ”

תל אביב - עיר של באנגים
מה עם ראשי הערים בישראל?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר