ראסל בראנד: “האיסור על סמים גורם למוות”

וועידת הסמים השנתית של האו”ם (CDN) התכנסה השבוע, כבכל שנה, לדיון בהשתתפות נציגי מדינות מכל רחבי העולם. ראסל בראנד, השחקן והקומיקאי שלקח על עצמו את המאבק להפסקת המלחמה בסמים, השתתף אף הוא בדיון. “אני חושב שצריך לעשות לגליזציה של כל הסמים,” אמר.

ראסל בראנד, השחקן והקומיקאי הבריטי, הפך בשנים האחרונות לאחד האקטיביסטים המוכרים והפעילים ביותר בעולם. השבוע השתתף בראנד בכנס השנתי של וועידת הסמים של האו”ם (Commission on Narcotic Drugs) והטיח האשמות קשות כלפי המלחמה בסמים.

ראסל בראנד
ראסל בראנד

“אין כל סיבה להמשיך אם הניסוי הזה של המלחמה בסמים אשר נמשך כבר כמאה שנים,” אמר בראנד. “אני עצמי השתמשתי בסמים בגלל שחוויתי כאב פיזי, נפשי ורוחני גדול. טופלתי ברכות ובסובלנות וכך צריך לטפל גם באחרים. זו אינה בעיה פלילית או משפטית, אלא עניין בריאותי.”

“זה שהסמים לא חוקיים לא עוזר לאיש,” המשיך. “אלא אם כן יש איזו קונספירציה להפלות ולפגוע באוכלוסיות מסויימות בקהילה הבינלאומית. לא הייתי רוצה לחשוב שזהו המצב – שמדינות מסויימות לא חשובות, שגזעים מסויימים אינם חשובים… אם זה לא המצב, אין כל סיבה להמשיך עם המלחמה בסמים.”

“הנסיון הזה שנקרא ‘המלחמה בסמים’ הביא לנו רק מוות, סבל ופשיעה ויצר כלכלה שלילית והרוגים ומתים בכל מקום – בין אם בעקבות המלחמה עצמה ובין אם בעונשי מוות,” סיכם. “לא ייתכן שבעוד שבאורוגוואי הפכו את הקנאביס לחוקי, בסינגפור אתה יכול לקבל עונש מוות על שימוש בקנאביס.”

“אני חושב שצריך לעשות לגליזציה של כל הסמים. ואין טעם לחכות עוד כמה שנים. עלינו לעשות זאת עכשיו.”

צפו:

בראנד השתתף לפני כשנה גם בוועדת הסמים של ממשלת בריטניה וסיפר כיצד התמכר הוא עצמו לשימוש בסמים.

ראו גם: המדינות עם חוקי הקנאביס הקשוחים ביותר בעולם
ראו גם: מפורסמים קוראים לאובמה: “פעל לשינוי חוקי הסמים”

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט