מגלגל...

“ראו אותי ערומה”: בלשים פשטו על ביתה של חולת סרטן בת 55

"אני בן אדם חזק אבל לא מפסיקה לבכות, לא יודעת איך ממשיכים מכאן" - כך מעידה הערב ג', מורה בת 55 מקיבוץ בצפון, שנאלצה לחוות חיפוש משטרתי בביתה, וזאת כשהיא לבושה שמלה דקה ללא תחתונים וחזייה. "אמרתי להם שיש לי רישיון, אבל הם לא התייחסו," היא אומרת

ג’, חולה אונקולוגית בת 55 מקיבוץ בצפון הארץ, חוותה אירוע מטריד כאשר שוטרים מיחידת הבילוש של תחנת ירדן דפקו השבוע (ד’) על דלת ביתה, הציגו לה צו והחלו לבצע חיפוש יסודי במקום. למרות שהציגה בפניהם רישיון לשימוש בקנאביס רפואי בתוקף, השוטרים התעלמו ממנה לדבריה והמשיכו בחיפוש בכל הבית.

במהלך החיפוש נמצא אמנם מעט קנאביס אך בכמות פחותה מזו שמותרת לה ברישיון. לפיכך, בתום החיפוש השאירו השוטרים את הקנאביס ברשותה ורשמו לבסוף בדוח החיפוש כי “לא נתפס דבר” מבלי לנקוט בהליכים נוספים בשלב זה.

ג’ טוענת שהיא מזועזעת לא רק מעצם החיפוש המפתיע, אלא גם מכך שהשוטרים הגיעו ללא ליווי של שוטרת יחד איתם ומכך שלמרות שלבשה רק שמלה דקה והיתה ללא תחתונים וחזייה הם דחו את בקשתה לאפשר לה להתלבש.

דוח חיפוש: "לא נתפס דבר"
דוח החיפוש: “לא נתפס דבר”

“נכנסו אליי שלושה שוטרים הביתה”, היא מספרת הערב בשיחה עם מגזין קנאביס. ״לא הייתי לבושה, רק עם שמלה דקה, ללא תחתונים וחזייה. ביקשתי מהם להיכנס לחדר כדי להתלבש ופתחתי את המגירה כדי לשים תחתונים. הם עמדו ליד הפתח של הדלת והחליטו שאני מחביאה משהו. אחד מהם אמר לי ׳צאי מיד החוצה׳. בצרחות. הייתי המומה. לא הספקתי להתלבש מרוב לחץ.”

“עמדתי כמו מסכנה, הייתי בהלם, שאלתי אותם למה הם פה ולמה עושים לי חיפוש והם אמרו שהם עושים חיפוש לסמים. אמרתי להם שאני חולה אונקולוגית ושיש לי רישיון לקנאביס רפואי, אבל הם לא התייחסו והמשיכו לעשות חיפוש בכל הבית. כששאלתי איך הם עושים חיפוש אצל חולה, אחד מהם ענה לי ‘אנחנו לא אמורים לדעת את ההיסטוריה הרפואית שלך׳.”

״קיבלתי התקף חרדה תוך כדי שהם היו אצלי,” היא מעידה עוד. “עד עכשיו אני בטראומה, אני לא מצליחה לשכוח את האירוע. זו ממש חדירה לפרטיות. הם חשדו בי כאילו אני איזו סוחרת סמים.”

לדבריה, “הייתי לבד בבית והם צעקו עליי ׳נביא לך שוטרת שתעשה עלייך חיפוש’ כי ישבתי עם הידיים על החזה כדי להסתיר את עצמי כי הייתי בלי חזייה. אני ממש בפוסט טראומה עכשיו. מה שהכי הפריע לי זה שלא נתנו לי להתלבש וראו אותי ערומה. אני מרגישה נורא מאז. אני בן אדם חזק אבל אני לא מפסיקה לבכות, ואני לא יודעת איך ממשיכים מכאן.”

לאחר המקרה ג׳ התקשרה למשטרה כדי להתלונן, אך לא קיבלה מענה הולם. ״המוקדנית רק אמרה שהיא בטוחה שהם לא התכוונו לזה״.
.
בנה של ג’, ששוחח עם אמו מיד לאחר המקרה, אמר למגזין קנאביס הערב: ״למה מגיעים גברים חמושים לאישה בת 55 כשהיא עומדת לבדה ללא חזייה ותחתונים. אמא שלי עד עכשיו בוכה, היא בטראומה. איך אתם מגיעים לאישה שלושה אנשים ולא נותנים לה להתלבש אפילו?״

במשטרה יש שטוענים למידע שנגע לחשד לעבירות סחר עם גורמים בכפרים בסביבת הקיבוץ. דוברות המשטרה מסרה הערב למגזין קנאביס כי ביום א’ הנושא ייבדק ותימסר תגובה בהתאם לממצאים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר